اربعین ۱۳۹۸

تردد در مرز مهران با وجود تراکم جمعیت روان است

سردار حسن کرمی در گفت و گویی خبری اظهار داشت: هرچند تراکم جمعیت در استان ایلام و به ویژه در هر ۲ سمت مهران و زرباطیه زیاد است اما با تلاش پلیس گذرنامه مستقر در گیت های ورودی و خروجی و همراهی زائران با این واحد هیچ خلل خاصی در تردد وجود ندارد.

وی در مورد مرز خسروی نیز افزود: به علت محدودیت هایی که در این مرز برای تردد زائران با توجه به وضعیت عراق در آن سوی مرز وجود دارد روزانه به طور متوسط ۲۰ هزار نفر مجاز به تردد هستند که این تعداد زائر همان ساعات ابتدایی روز تکمیل می شود.

سردار کرمی یادآور شد: سایر زائرانی که موفق به خروج از مرز نشده اند مجبور به برگشت به شهر قصرشیرین می شوند یا به سمت مهران و دیگر مرزها تغیر مسیر می دهند.

وی اضافه کرد: تردد در مرزهای شلمچه و چذابه نیز روان و بدون مشکل است هرچند در بعضی مواقع به علت مشکلات زیرساختی از جمله کمبود وسایل نقلیه در آن سوی مرز و از طرف عراق خروج زائران با کندی یا اختلال موقت همراه می شود که البته با همکاری مسئولان عراقی مشکلات در سریع ترین زمان مرتفع می شود.

وی تاکید کرد: زائران آگاه باشند که امکانات و زیرساخت ها در کشور عراق محدود است و با توجه به حجم بسیار بالای زائران در اربعین امسال گاه توقف یا اختلال هایی در روند تردد یا انتقال زائران ایجاد می شود که موقتی و زودگذر است.

به گزارش ایرنا، یک میلیون نفر زائر اربعین از ابتدای ماه صفر تاکنون از مرز مهران تردد کردند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز