پایان شهریور، آخرین مهلت ارسال اثر به کنگره عقیق و ارغوان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: اختتامیه نخستین کنگره ملی اربعین در شعر اقوام ایرانی «عقیق و ارغوان» مهر ماه در ایلام برگزار خواهد شد.

به گزارش ایکنا از ایلام، عمران خودآموز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام امروز دهم شهریور ماه در اولین نشست هماهنگی برای برگزاری نخستین کنگره ملی اربعین در شعر اقوام ایرانی «عقیق و ارغوان»، اظهار کرد: مهلت ارسال اثر به این کنگره تا سی و یکم شهریور ماه خواهد بود و پیش بینی می شود تا در ایام اربعین و نیمه اول مهر، اختتامیه نخستین کنگره ملی اربعین در شعر اقوام ایرانی «عقیق و ارغوان» با حضور شاعران و برگزیدگان برگزار شود.
وی افزود: اطلاع رسانی از طریق انجمن های ادبی استان ها صورت خواهد گرفت و همزمان در فضای مجازی نیز فراخوان و روند زمینه سازی این کنگره تبلیغ خواهد شد. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: تمامی اقوام ایرانی و با هر زبانی می توانند با ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره در این همایش ملی شرکت کنند، از این روی تشکیل بانک اطلاعاتی شرکت کنندگان از دیگر رویکردهای اصلی این کنگره خواهد بود.
خودآموز عنوان کرد: معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق سیره امام حسین (ع)، ترویج فعالیت های فرهنگی و ادبی با محوریت سیره حضرت سیدالشهدا (ع)، تجلی همگرایی اقوام ایرانی در آیینه شعر اربعین و تقدیر از سرایندگان آثار ادبی در حوزه فرهنگ عاشورایی از اهداف اصلی این کنگره است.
در این نشست بهروز سپیدنامه، محمدعلی قاسمی، جلیل صفربیگی، فرهاد شاهمرادیان و حبیب الله بخشوده به عنوان اعضای اتاق فکر این کنگره حضور داشتند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز