درسایه نظارت دقیق؛ پرواز ایلام-مشهد گران‌ترین پرواز کشور!

 چندی است که اعتراضات زیادی به نرخ بلیط‌های هواپیما در ایلام از سوی گروه‌های مختلف و رسانه‌ها مطرح می‌شود؛ چیزی که به نظر می‌رسد کسی چاره‌ای برای آن فعلاً ندارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در حالی که مسئولان استان خبر از اضافه شدن چند پرواز ایلام نجف در ایام اربعین توسط ایران ایر کرده‌اند، اما مشکل اصلی که همان گرانی بلیط هواپیماست به قوت خود باقی است. بلیطی که گاهی برای پرواز ایلام تهران به بیش از 500 هزار تومان رسیده و پرواز ایلام مشهد را در فهرست گران ترین پروازهای ایران قرار داده است.

بنا به اعلام گزارشی از روزنامه دنیای اقتصاد، پرواز ایلام – مشهد با سقف قیمتی ۹۹۱ هزار و ۷۰۰ تومان در فهرست گران‌ترین سقف قیمتی بلیط هواپیمای کشور قرار دارد که بین ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است.

مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی وعده داده که: با توجه به روند کاهشی نرخ ارز، ‌‌نرخ‌های بلیت هواپیما از تاریخ ۲۱ شهریور کاهش می‌یابد. او تاکید کرده است که کاهش نرخ ارز، بلافاصله در قیمت بلیت هواپیما تاثیر‌گذار نیست؛ ولی برای رضایت بیشتر مسافران هوایی این تصمیم از سوی شرکت‌های هواپیمایی اتخاذ شد. به گفته اسعدی‌سامانی، شرکت‌های هواپیمایی موافقت کرده‌اند که نرخ‌های خود را بر اساس ارز ۱۱ هزار تومانی تنظیم کنند در حالی که در برخی از روزها نرخ ارز بالاتر از این میزان‌ است.

گفتنی است که استفاده گردشگران عراقی‌ از پرواز ایلام مشهد و سایر پروازهای فرودگاه ایلام به عنوان یکی از عوامل افزایش بی رویه قیمت بلیط هواپیما در ایلام است.

جواد یگانه، مدیر فرودگاه شهدای ایلام پیش‌تر گفت: به طور میانگین در هر پرواز ایلام - مشهد بین ۸۰ تا ۹۰ درصد و در پرواز ایلام - تهران حدود ۶۰ درصد مسافران را زائران عراقی تشکیل می دهند.

وی افزود: وجود این تعداد مسافر باعث شده که فرودگاه شهدای ایلام در زمره پرترددترین فرودگاه های کشور قرار بگیرد و همین امر اشتیاق ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی برای حضور و فعالیت در ایلام افزایش می دهد.

به گزارش کردپرس، کارشناسان پیشنهاد داده‌اند که بلیط موردنیاز ایلامی‌ها با نرخی متفاوت از گردشگران خارجی محااسبه شود که هنوز کسی به این پیشنهاد واکنشی نشان نداده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز