تونل «اربعین» ایلام فردا زیر بار ترافیک می‌رود

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: فردا چهارشنبه ۱۷ مهرماه تونل اربعین با ۲۵۰۰ متر طول به‌عنوان دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور سر راه ارتباطی ایلام و کرمانشاه زیر بار ترافیک می‌رود.

علی‌اصغر کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: با نزدیک شدن به ایام اربعین و افزایش تردد زائران در محورهای ارتباطی استان ایلام تلاش مجموعه راه وشهرسازی استان برای افزایش ایمنی و تسهیل رفت و آمد همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تونل قلاجه(اربعین) با ۲۵۰۰ متر طول به‌عنوان دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور سر راه ارتباطی ایلام و کرمانشاه فردا چهارشنبه ۱۷ مهرماه زیر بار ترافیک می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد: برای تکمیل تونل قلاجه ۵ کیلومتر عملیات روشنایی(از دو طرف) و ۴۲ جت فن جهت تهویه نصب شده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این تونل ۱۲ کیلومتر گردنده صعب‌العبور قلاجه حذف و مسیر اسلام‌آباد_ایوان_ایلام ده‌کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: ظرف چند روز آینده با اتمام عملیات آسفالت ۶ کیلومتر از محور ایلام_سرابله بعد از تقاطع کارخانه سیمان به‌صورت چهار خطه زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت و با عملیات ریزش‌برداری و ایمن سازی قسمت‌های دیگر از این محور حد فاصل ایلام_تونل آزادی، لاین برگشت مسیر نیز زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: پل زیرگذر ارغوان نیز خوشبختانه ظرف دو ماه احداث شد و عبور روی این پل برقرار شد که با این وجود گره‌های ترافیکی این محور تا حد زیادی رفع می‌شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: با عملیات ریزش‌برداری و ایمن سازی قسمت‌های دیگر از این محور حد فاصل ایلام_تونل آزادی، لاین برگشت مسیر نیز زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد و پل زیرگذر ارغوان نیز خوشبختانه ظرف دو ماه احداث شد و عبور روی این پل برقرار شد که با این وجود، گره‌های ترافیکی این محور تا حد زیادی رفع می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز