ایلام دیشب نخوابید

شدت زمین لرزه که مدت زمان آن نسبت به زلزله های یکسال گذشته نیز بیشتر بود موجب رعب و هراس مردم شهرهای مختلف این استان شد، شمار زیادی از مردم پس از وقوع زلزله شب گذشته سراسیمه به خیابان ها ریختند و مدت زمان زیادی را در خیابان سپری کردند.
پس لرزه های زلزله دیشب موجب شد تا شمار زیادی از مردم ایلام بویژه ساکنان آپارتمان ها شب گذشته را در اماکن امن، داخل خودروها و خیابان سپری کنند.
بنابر اعلام دستگاه های امدادی استان این زلزله خوشبختانه تاکنون خسارت جانی و مالی در استان ایلام نداشته است.
ستاد بحران استان نیز شب گذشته تشکیل جلسه داد و بنا بر تصمیم اعضا مراکز آموزشی و ادارات استان بجز دستگاه های امدادی و خدمات رسان از ساعت 9 صبح امروز فعالیت خود را آغاز کردند.
گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مصدومیت در اثر این زمین لرزه در استان ایلام دریافت نشده است.
زلزله 6.4 ریشتری دیشب و پس لرزه های آن اگرچه خسارت جانی نداشته اما خسارت هایی را به تاسیسات و ساختمان های شهر سرپل ذهاب به عنوان کانون زمین لرزه در کرمانشاه بر جا گذاشته است.
در پی وقوع این زلزله شش تیم امدادی جمعیت هلال احمر ایلام شامل 2 تیم آنست، 2 تیم آوار و 2 تیم اسکان در قالب 30 امدادگر به شهر سرپل ذهاب استان کرمانشاه اعزام شده است.
شدت زلزله 6.4 ریشتری شب گذشته با مرکزیت استان کرمانشاه در شهرهای غربی ایران و چند کشور همسایه نیز احساس شد.
زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در منطقه سرپل ذهاب استان کرمانشاه موجب کشته و زخمی شدن صدها نفر شد و خسارت های مالی زیادی را برجا گذاشت.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال