بارش های سیلابی موجب ریزش کوه در ۴۰ نقطه استان ایلام شد

نورالله دلخواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در 20 نقطه از محورها نیز آب بردگی گزارش شده است.
وی تاکید کرد: اما با این وجود به همت عوامل راهداری مستقر در جاده ها، همه مسیرهای مواصلاتی استان باز پاکسازی شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: حضور به موقع تیم های راهداری در مسیرهای خسارت دیده عاملی موثر برای بازگشایی سریع راه های استان ایلام است.
دلخواه گفت: هر بار که کوه ریزش یا زمین رانش می کند عوامل راهداری در سریع ترین زمان ممکن اقدام به پاکسازی جاده ها می کنند.

** برخی محورهای مواصلاتی استان ایلام مسدود شد
رئیس پلیس راه استان ایلام هم گفت: برخی مسیرهای دسترسی استان ایلام به علت خسارت های ناشی از باران مسدود شده اند و رانندگان از گذرگاه های جایگزین استفاده کنند.
سرهنگ رضا همتی زاده افزود: مسیر میمه - آبدانان در حد فاصل روستای گوراب بالا به انجیره به خاطر حجم بالای ریزش های جوی و نامطمئن بودن مسدود است.
وی یادآور شد: رانندگان در این مدت از مسیر جایگزین ایلام - دره شهر - آبدانان استفاده کنند و همچنین محور فرعی شیرآوند به پیازآباد در حد فاصل سرابله به هلیلان نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.
به گفته همتی زاده نرسیده به پل کنجانچم در مسیر ایلام - مهران نیز جاده مسدود شده و رانندگان باید از مسیر دسترسی واقع در شانه جاده اصلی عبور کنند.
وی یادآور شد: تاکنون 2 فقره تصادف در استان ایلام رخ داده که به علت محدودیت دید، لعزنده بودن مسیر، یا عبور از روی سنگ های ناشی از ریزش کوه این سوانح رخ داده که منجر به جراحت 2 نفر و ایجاد خسارت به وسیله نقلیه آنها شد.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران همراه با وزش باد از روز یکشنبه در استان ایلام شروع شده و بر اساس پیش بینی های هواشناسی این بارش ها تا صبح امروز ادامه خواهد داشت.
شدت باران موجب تعطیلی مدارس و لغو پروازهای هواپیماها از تهران به مقصد استان ایلام در روز دوشنبه شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز