هواشناسی: موج جدید باران و برف در راه است

سازمان هواشناسی از آغاز موج جدید بارش‌ها از یکشنبه هفته آینده(هفتم بهمن) خبر داد: سامانه بارشی جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد می‌شود که در نتیجه شاهد موج جدید بارش‌ها در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود.

سامانه بارشی بعدازظهر یکشنبه از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود و استان‌های شمال غرب، غرب، جنوب غرب و بتدریج استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش باران و وزش باد شدید شده و در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز بارش برف خواهد شد.

روز شنبه فعالیت این سامانه در مناطق یادشده تشدید شده و سواحل غربی و مرکزی خزر و بخش‌هایی از جنوب کشور و با شدت کمتر استان‌های دامنه‌های البرز شرقی را دربر می گیرد.

این سامانه روز سه‌شنبه نهم بهمن ماه بیشتر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار داده و از بعدازظهر سه شنبه به تدریج از میزان فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می‌شود؛ این سامانه روز چهارشنبه در استان‌های نوار شرقی فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

بارش ها روز دوشنبه هشتم بهمن نیز در برخی استان های غربی و جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای روز یکشنبه آینده در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران گاهی وزش باد شدید، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی کرد.

به گزارش این سازمان، شدت بارش ها مربوط به غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط کرمانشاه، لرستان و ایلام خواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 10ماه و 4روز