هوای ایلام از عصر امروز بارانی می شود

احسان احمدی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت این سامانه از عصر امروز شروع شده و تاظهر فردا ادامه دارد و اوج بارش آن نیز بامداد جمعه است و از عصر روز جمعه به تدریج از آسمان استان ایلام خارج می شود.
وی با بیان اینکه قدرت فعالیت این سیستم بارشی متوسط است، افزود: دامنه پراکنش و فعالیت این سامانه جوی کل استان است هرچند بیشتر بارش ها در جنوب شرق و شمال استان رخ می دهد.
احمدی نژاد یادآور شد: رگبار، رعد و برق، مه گرفتگی، وزش باد نسبتا شدید بویژه در مناطق مرزی از پیامدهای جوی این سامانه بارشی است و البته ریزش ها در ارتفاعات و نقاط سرسیر به شکل برف خواهد بود.
وی گفت: احتمال بروز سیلاب، آبگرفتگی معابر، لغزنده شدن مسیرها در نقاطی که بیشترین بارش را دریافت می کنند دور از ذهن نیست.
به گفته احمدی نژاد هسته سرد این سیستم از بامداد جمعه وارد استان ایلام شده و هوای استان بین پنج تا هفت درجه سانتیگراد کاهش می یابد و از روز شنبه دمای صبحگاهی در نقاط سردسیر و کوهستانی به زیر منفی صفر درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، 378 میلیمتر بارش از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر) تاکنون در این استان باریده است.
گزارش های هواشناسی حاکیست بر اساس مطالعه نقشه های جوی زمستان امسال بارش ها کمتر از نرمال تا حد نرمال است و در مقایسه با فصل پاییز بارش ها چندان چشمگیر نخواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز