ی

دستگاه ها آماده حوادث ناشی از بارندگی آخر هفته باشند

فرماندار ایلام گفت: از همه دستگاه های امدادی و خدمات رسان خواسته شده در نقاط مختلف درون و برون شهری استان به منظور پیش بینی و پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از برف و بارندگی آخر هفته استقرار داشته باشند.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان ایلام اظهار داشت: بر اساس پیش بینی هواشناسی و بارش برف در روزهای پایانی هفته جاری، کلیه دستگاه های اجرایی استان با هماهنگی و تعامل یک مدیریت واحد در بخش بحران را داشته باشند.
وی با بیان اینکه فرمانداری ایلام با تشکیل ستاد بحران و حضور دستگاه های خدمت رسان تمهیدات لازم برای خدمت رسانی اندیشیده است، افزود: اداره کل راهداری استان با همکاری دستگاه های ذیربط با استقرار اکیپ های خدمات رسان هلال احمر و پلیس راهداری و راهور در گردنه های برف گیر و پرخطر از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.
فرماندار ایلام یادآور شد: اعضای ستاد مدیریت بحران باید در همه حل آمادگی لازم برای مقابله با خطرات احتمالی داشته و با استفاده از تجربه سال های گذشته هنگام وقوع نزولات جوی با مشکل مواجه نشوند.
بسطامی تاکید کرد: مسئولان استان باید اطلاعیه های هواشناسی را از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها به اطلاع مردم رسانده تا آمادگی لازم برای مقابله با خطرات احتمالی را داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به احتمال بارش برف در ارتفاعات توصیه شده که رانندگان حتما زنجیر چرخ به همراه خود داشته باشند.
فرماندار ایلام افزود: همه نیروهای خدمت رسان از جمله شهرداری، هلال احمر، شورای تامین، مدیریت بحران و همه دستگاه های مرتبط در سطح شهر حضور دارند و آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
بسطامی ابراز کرد: شهروندان در حد امکان از تردد غیر ضروری پرهیز کرده و از اطراق در نزدیکی رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزند.
وی اضافه کرد: هشدارهای ایمنی به دستگاه های مرتبط از جمله امور عشایری، جهاد کشاورزی، واحدهای تولیدی و زیر مجموعه ها و هواشناسی از طریق مدیریت شهرستان ابلاغ شده و لیست کشیک ادارات نیز باید برای خدمت رسانی ارائه شود.
فرماندار ایلام گفت: شهروندان باید در زمان وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، صاعقه و دیگر بلایای طبیعی به نکات ایمنی توجه کنند و از بروز حوادث تلخ جلوگیری کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز