رئیس شورای شهر ایلام: شهر ایلام بانشاط‌تر می‌شود

رئیس شورای شهر ایلام با اشاره به در حال انجام بودن پروژه‌های مختلف عمرانی در سطح شهر، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که نتیجه صبر و تحمل امروز خود را با داشتن شهری نشاط‌ بخش و جذاب خواهند دید.

به گزارش ایسنا، «عبدالرضا پورخلیل» با حضور در ایسنا، اظهار کرد: شورای پنجم شهر ایلام در طول 1.5 سال فعالیت خود با حمایت از برنامه‌های شهردار فعالیت‌های خوبی را در سطح شهر با هدف جذاب‌تر کردن شهر ایلام و تسهیل زندگی در مرکز استان آغاز کرده است.

وی با بیان این‌که امروز در 28 نقطه‌ی شهر به‌طور همزمان فعالیت عمرانی در حال انجام است، تصریح کرد: زیرگذر رسالت، پیاده‌راه آیت‌الله طالقانی و پیاده‌راه سلامت از جمله‌ی این پروژه‌هاست.

رئیس شورای شهر ایلام با بیان این‌که ساخت 8 مورد سیل‌بند در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: مهم‌ترین سیل‌بند در مسیر هانیوان در بلوار مدرس است که فاز نخست آن آغاز شده و در حال انجام است.

پورخلیل ادامه داد: مشکلاتی که بر سر راه پروژه‌ها وجود دارد زیاد است از همین‌رو چند روز گذشته با استاندار جلسه‌ای برگزار و این مشکلات خصوصاً موانع موجود بر سر راه زیرگذر مورد بررسی قرار گرفت.

وی مهم‌ترین مشکل بر سر راه زیرگذر رسالت را وجود انبوهی از سیم‌های مخابراتی دانست و گفت: در مجموع این پروژه با 264 شمع برخورد کرد که سه مورد از آن‌ها به طور مشخص برای این پروژه وقفه ایجاد کرد.

رئیس شورای شهر ایلام ادامه داد: طول سازه حدود 500 متر  است و باید 1200 متر دیوارکشی شود که اگر این سه مورد وقفه ایجاد نمی‌کرد پیشرفت کار بیشتر بود اما امیدواریم که این پروژه در زمان تعیین شده یعنی پایان اردیبهشت 98 تحویل داده شود.

پورخلیل با قدردانی از همکاری مدیریت ارشد استان در پیشبرد پروژه‌های شهری ، تصریح کرد: این پروژه هم‌اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از به پایان رسیدن کار مجموعه پیاده راه طالقانی تا دهه‌ی فجر خبر داد و تصریح کرد: کار جاده‌ی سلامت با جدیت در حال انجام است.

رئیس شورای شهر ایلام مشکل امروز شهرداری ایلام را درآمد پایدار دانست و تصریح کرد: تنها منبع درآمد شهرداری از محل عوارض و جریمه‌هاست بنابراین از مردم می‌خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و مطمئن باشند هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند در راه آبادانی شهر خرج خواهد شد.

پورخلیل با اشاره به وجود پزشکان، داروخانه، بازار  ودیگر امکانات شهری در مرکز شهر، اظهار کرد: ایجاد پارکینگ طبقاتی از برنامه‌های مهم آینده برای کاهش بار ترافیکی است که امیدواریم محقق شود.

وی افزایش فضای سبز در مرکز استان به‌منظور ایجاد فضای سبز را از برنامه‌های در دست اقدام شورای شهر دانست و گفت: قرار است ساختمان انتقال خون استان به مکان جدیدی منتقل و جای این ساختمان فضای سبز ایجاد شود.

رئیس شورای شهر ایلام با اشاره به این‌که با توافق آموزش و پرورش قرار است مدرسه شهید احمد کرمی که به‌علت استاندارد نبودن ابنیه و مستهلک بودن آن، تخریب شود و در زمین آن بوستان دانش‌آموز احداث شود.

پورخلیل با بیان این‌که این تصمیم موجب برخی واکنش‌ها در فضای مجازی شده است، تصریح کرد: احداث این پارک با توجه به در حال انجام بودن پیاده‌راه طالقانی کاملاً منطقی است و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در این بوستان المان بافت قدیمی دبستان گنجانده خواهد شد و جنبه نوستالژیکی آن حفظ خواهد شد و علاوه‌بر آن به محض تخریب مدرسه در نقطه‌ای مناسب‌تر از شهر مدرسه‌ی استاندارد جدیدی ساخته می‌شود.

وی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده برای تحویل کاخ فلاحتی از جهاد کشاورزی به مردم، اظهار امیدواری کرد که با هم‌افزایی مسئولان اجرایی استان و کشور شاهد این مهم باشیم و مردم بتوانند از این فضای بسیار زیبا بهره‌مند شوند.

رئیس شورای شهر ایلام با اشاره به انجام پروژه‌های مختلف در سطح شهر، از مشکلات ایجاد شده برای مردم عذرخواهی کرد و گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که نتیجه این صبر را در آینده‌ی نزدیک با داشتن شهری نشاط‌ ‌بخش  خواهند دید.

پورخلیل از رسانه‌ها و صاحب‌نظران خواست انتقادات خود را بیان و پیشنهادات خود را مطرح کنند و در ساختن شهری شایسته‌ی شهروندان همکاری لازم را داشته باشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز