شنبه 3 اسفند 1398

تردد در چند مسیر گردشگری ایلام ممنوع شد

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: به دلیل بارش های بهاری تا دو روز آینده تردد در چند مسیر گردشگری ایلام ممنوع شده است.

احمد کرمی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی استان مبنی بر بارش های سیل آسا طی امروز و فردا از همه هم استانی ها و مهمانان نوروزی که وارد استان شدند خواهش داریم به توصیه هایی که از طریق مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی اعلام می شود، توجه خاص داشته باشند.

وی افزود: طی فردا بارش های زیادی را در استان به خصوص در مناطق جنوبی که همراه با وزش باد است خواهیم داشت، دستورات لازم به تمامی نیروهای امدادی، بخشداران و فرمانداران داده شده است.

وی تصریح کرد: لذا نیاز است که مردم نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشند و از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، با توجه به اینکه بخشی از مردم در این ایام دردامن طبیعت چادر برپا کردند حتماً خواهش اکید ما این است که امروز و فردا چادرها را ترک کنند و داخل شهر به منازل خود برگردند.

وی ادامه داد: بسیاری از مسیرهای گردشگری استان در تنگه ها و دره ها قرار دارند، تردد در بخشی از این مسیرها بر اساس ضرورت ممنوع شده است.

وی تصریح کرد: تردد در نقاطی که احتمال خطر برای مردم و گردشگران داشته باشد جلوگیری می شود، لذا مردم و گردشگران همکاری و همراهی را با مسئولان محلی شهرستان ها داشته باشند و اگر جایی ممانعت شد به خاطر سلامتی خود آنها است.

کرمی عنوان کرد: در بعضی از مسیرهای ارتباطی استان ممکن است رانش داشته باشیم و باعث قطع مسیر جاده ها شود، امکانات راهداری و پیمانکاران حوزه راه برای خدمات رسانی مستقر شده است.

وی تصریح کرد: مردم با صبر و حوصله با عوامل مربوطه همکاری داشته باشند، همه کمک کنیم تا شاهد حادثه ای ناگوار نباشیم، برای اسکان اضطراری احتمالی مسافران نیز تمام مساجد، اماکن ورزشی، مدارس، خوابگاه های ادارات در اختیار مسافران در صورت نیاز قرار می گیرد.

نظرات ارسال نظر