پرسشگری خبرنگار ابزار کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

سردار نورعلی یاری روز شنبه در دیدار با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال رسانه ها دوشادوش سایر ارگان ها در مخابره لحظه به لحظه سیل با اطلاع رسانی های جامع و به موقع خود توانستند یار و همراه دستگاه های درگیر با این واقعه باشند.

وی افزود: روح پرسشگر و کنجکاو خبرنگاران و همچنین پایبندی این قشر به فضایل اخلاقی چون تواضع و فروتنی موجب شده که این قشر با هدف پیشرفت و آبادانی جامعه تعاملی سازنده و موثر با مسئولان داشته باشند.

یاری یادآور شد: همچنین در صحنه های بین المللی نیز موفقیت های ایران اسلامی توسط خبرنگاران به جامعه جهانی مخابره و ارسال می شود و دنیا از طریق رسانه ها از افتخارات جمهوری اسلامی آگاهی می یابد.

وی در ادامه به اهم فعالیت های پلیس استان ایلام در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: ۱۱۳ میلیارد ریال کالای قاچاق و ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از سوی نیروی انتظامی استان کشف شده است.

 وی اظهار داشت: شناسایی ۵۷۰ نفر سارق و کاهش پنج درصدی سرقت ها، کشف ۱۰۰ درصدی قاتلان در ۱۴ فقره قتل صورت گرفته در استان، کاهش ۱۲ درصدی حوادث رانندگی برون شهری و ۲۷ درصدی تصادفات درون شهری از دیگر عملکردهای پلیس استان برای تامین امنیت شهروندان است.

وی افزود: کسب رتبه برتر در کاهش تصادفات جاده ای در نوروز امسال، توقیف یک هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف، کسب رتبه اول در حوزه برون سپاری فعالیت ها، احراز مقام دوم در زمینه مبارزه با جعل اسناد و کلاهبرداری از جمله عناوین کسب شده توسط مجموعه نیروی انتظامی استان در ماه های گذشته بوده است.

معاون امور اجتماعی نیروی انتظامی هم گفت: سال گذشته بیش از سه هزار خبر در زیربخش های مختلف نیروی انتطامی به رسانه ها و افکار عمومی استان ایلام مخابره شده است.

سرهنگ فرزاد یاسمی افزود: جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش و تحریک در جامعه از رویکردهای پلیس استان در تهیه و مخابره اخبار است و در این راستا پلیس با نشر اخبار خود در فضای مجازی سعی در آگاهی بخشی به طیف وسیعی از جامعه در خصوص مسائل مختلف دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز