تعمیر اساسی واحدهای پالایشگاه ایلام آغاز شد

مسعود مرشدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرآیند آغاز تعمیرات اساسی در این پالایشگاه از امروز آغاز شده و این روند به مدت یک ماه ادامه دارد.

وی افزود: تعمیرات اساسی شرکت‌های پالایشی کشور به صورت سالیانه با هماهنگی شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های بالادستی و پایین دستی در فصول گرم سال که مصارف شبکه گاز کم است، با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده انجام می‌شود.

مرشدی یادآور شد: نصب مبدل حرارتی کولدباکس و مبدل‌های حرارتی برج متان زدا، تعویض کامل سینی برج‌های احیا واحد شیرین سازی گاز، نصب پوسته و تیوپ باندل مبدل واحد اول شیرین سازی گاز، نصب هدر ٢٤ اینچ گاز اسیدی واحد دوم شیرین سازی، تعمیرات دوره‌ای باسکوپلرهای نیروگاه در این دوره مورد بازبینی و در صورت نیاز تعمیر قرار می‌گیرند.

به گفته وی انجام تست تانژانت دلتا کلیه ترانسهای پالایشگاه، تست تخلیه جزئی کابل‌های ژنراتورهای نیروگاه و الکتروموتورهای کمپرسورهای صادرات گاز و بروز رسانی بخش‌هایی از سیستم‌های کنترلی اتاق کنترل مرکزی پالایشگاه، از جمله فعالیت‌های بسیار بااهمیت پیش بینی شده در تعمیرات امسال است.

وی در مورد هدف از بازرسی و تعمیر واحدهای مختلف پالایشگاه توضیح داد: یکی از اهداف تعمیرات اساسی بخش‌های مختلف پالایشگاه افزایش تولید در طول سال است و همچنین تعمیرات تخصصی در فصل گرم سال باعث می‌شود نیاز به تعمیرات ناخواسته و اضطراری در فصول سرد سال کاهش پیدا کند.

وی در مورد چگونگی فرآیند کار تعمیر هم گفت: بازرسی و تعمیر واحدهای مختلف پالایشگاه که از امروز شروع شده به تناوب در تمام واحدهای پالایشگاه انجام می‌گیرد به گونه‌ای که در روند فعالیت پالایشگاه خللی ایجاد نشود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز