پالایشگاه ایلام شرکت سرآمد پالایش گاز کشور می شود

شهریار داری پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای رسیدن به چشم انداز شرکت و تحقق اهداف استراتژیک ۲۴ گانه در هر یک از واحدهای شرکت اقدامات و پروژه‌های شفافی ترسیم شده که این اقدامات از قبل تعیین شده به صورت مستمر مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند تا از روند انجام و پیشرفت آنها اطمینان حاصل شود.

وی افزود: در رابطه با مقوله تولید، سال گذشته با تلاش و زحمات مستمر کلیه کارکنان، تولیدی پایدار و با تحقق حداکثری تعهد تولید نسبت به سال قبل انجام گرفته که در این راستا یک و نیم میلیارد متر مکعب گاز تصفیه شده به خط انتقال سراسری گاز تزریق شده و بیش از یک و نیم میلیون بشکه میعانات گازی نیز تولید شده است.
داری پور یادآور شد: همچنین سال گذشته ۶۰ هزار تن گوگرد توسط پالایشگاه ایلام تولید شده که نیمی از آن مصرف داخل کشور و نیمی هم به خارج از کشور صادر شد، همچنین حدود ۴۰ هزار تن محصول ال پی جی به مجتمع پارس جنوبی ارسال شده است.
وی گفت: در صنایع نفت و گاز به واسطه وجود خطرات و حوادث، رعایت ایمنی در کلیه فعالیت ها یکی از ارکان مهم انجام کار است و در این شرکت بصورت مستمر برای کلیه پرسنل اعم از رسمی و پیمانکاری دوره های آموزشی ایمنی برگزار می شود و در کنار آن پرسنل واحد HSE با برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های مدون، موفق به حداقل رساندن حوادث در طی چند سال گذشته شده اند.

وی افزود: پالایشگاه های گاز از جمله صنایعی هستند که در زمان فعالیت به اقلام و تجهیزات یدکی متنوع و زیادی نیاز دارند که تامین آنها از اهمیت خاصی برخوردار است و در این شرکت از چند سال قبل نگاه به تامین کالا از تولیدکنندگان داخلی وجود داشته است.

داری پور توضیح داد: سال گذشته حدود ۶۰ درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز خریداری شده از محصولات تولیدکنندگان داخلی و استفاده از توانمندی ساخت داخل کشور بوده که این امر علاوه بر تحقق حمایت از کالای ایرانی موجب رونق تولید در شرکت های تولید کننده داخل کشور بوده است.
وی اظهار داشت: برای بهره جستن از تولید داخلی، ایجاد تعامل و اعتماد دوجانبه بین تولیدکننده و مصرف کننده و اطمینان خاطر از کیفیت محصول از اهم مسائل است که می‌تواند نگاه به توانمندی ساخت داخل را اثربخش تر کند.
به گفته وی در طی چند سال گذشته، برخی از تجهیزات و اقلام یدکی از طریق مهندسی معکوس و با حمایت از تولیدکننده گان داخلی منجر به ساخت داخل شده که طیف گسترده ای از آنها هم اکنون در سرویس قرار دارند و امیدواریم این مسیر همچنان ادامه یابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز