حمل پسماند بدون مجوز شهرداری؛ ممنوع

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت : هرگونه حمل و نقل پسماندها در سطح شهرها و بین شهرها باید توسط خودروهایی که دارای مجوز رسمی از شهرداری باشند، انجام شود در غیر این‌صورت ممنوع است و از تردد آنها جلوگیری می شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: تیم تلفیقی متشکل از نماینده پلیس راه ، دادستانی و شهرداری شهرستان ایلام با حضور در محورهای مواصلاتی استان تعداد ۱۹ دستگاه خودرو که بدون مجوز اقدام به حمل و جابجایی  پسماندها در جاده ها کرده بودند متوقف و به مرجع صالح قضائی معرفی شدند. 

وی با بیان اینکه  برابر ماده ۲۰ قانون پسماندها   انجام این عمل دارای منع قانونی بوده و متخلفان از این قانون با جریمه نقدی و از یک تا ۱۰   هفته توقیف خواهد شد، تصریح کرد: ماموران پلیس راه  از هرگونه تردد خودروهای حامل نخاله ها و سایر  پسماندها در سطح محور بدون مجوز ممانعت می‌کنند و برابر قانون با رانندگان  خودروها برخورد خواهد شد .

همتی‌زاده در پایان گفت :  تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی علاوه بر تهدیداتی که برای تردد ایمن وسایل نقلیه ایجاد می‌کند ، باعث مشکلات محیط زیستی شده و چهره ای ناشایست به شهر خواهد داد. 

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال