جمعه 9 خرداد 1399

حکم بدوی پرونده شکایت از نمایندگی «سایپا» در ایلام صادر شد

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام، از صدور حکم بدوی پرونده شکایت از نمایندگی «سایپا» با ۱۰۰ شاکی خبر داد.

عباس گوهری در نشست با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: برای پرونده «سایپا» در ایلام با بیش از ۱۰۰ شاکی، حکم محکومیت صادر شده است وهم اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

وی افزود: ۱۸ شعبه برای رسیدگی به پرونده‌های قضائی در این شهرستان فعال است که شامل پنج شعبه کیفری، هفت شعبه حقوقی، ۲ شعبه خانواده، ۲ شعبه دادگاه انقلاب و ۲ شعبه اجرای احکام مدنی است.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام ادامه داد: سال گذشته در ۱۸ شعبه دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام۲۳ هزار و ۶۰۸ فقره پرونده وارد شده که با مانده پرونده‌های سال ۹۶ (چهار هزار و ۱۹۴ فقره) در مجموع ۲۴ هزار ۱۶۶ فقره پرونده در سال ۹۷ مختومه شده است.

گوهری ادامه داد: همچنین سال گذشته ۱۲۶ هزار و ۲۴۶ ابلاغیه صادر شده است که از این تعداد ۸۸ هزار و ۸ به‌صورت ابلاغیه الکترونیکی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: شعب دادگاه انقلاب اسلامی ایلام موضوعات قاچاق کالا و ارز، مسائل جاسوسی را رسیدگی خواهد کرد.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام، به سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضائی با عنوان ثنا اشاره کرد و گفت: افراد با ثبت‌نام در این سامانه و دریافت کد رهگیری از طریق تلفن همراه، از هرگونه طرح دعوی له یا علیه خود مطلع می‌شوند.

گوهری یادآور شد: ۱۰ موضوع حقوقی دارای بیشترین فراوانی در سال گذشته به ترتیب شامل مطالبه وجه، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، درخواست تأمین خواسته، مطالبه خسارات، درخواست صدور اجراییه، موضوعات حقوقی، مطالبه وجه چک، مطالبهخسارات تأخیر تادیه، مطالبه مهریه طلاق توافقی و دستور موقت فک پلاک خودرو بوده است.

این مقام قضائی تصریح کرد: ایراد صدمه بدنی غیرعمدی در نتیجه بی‌احتیاطی، ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص، سرقتتعزیری، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، رانندگی بدون گواهینامه و جعل، ۱۰ موضوع کیفری دارای بیشترین فراوانی پرونده در دادگاه‌های کیفری شهرستان ایلام هستند.

وی ادامه داد: ایجاد مزاحمت برای بانوان، اطفال و اختلال در نظم عمومی، مهمترین موضوع پیگیری دستگاه قضا استان است و در این راستا با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

یکم تا هفتم تیرماه به‌مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) به‌عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

نظرات ارسال نظر