درمان بیماران ایلام در خارج از استان خوشایند نیست

قائم مقام وزير بهداشت گفت: درمان بيماران ايلام در خارج از استان خوشايند نيست و بايد يك بيمار ايلامي در ايلام درمان شود.

به گزارش ايرنا، ايرج حريرچي عصر چهارشنبه در مراسم تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام اظهار داشت: اولويت وزارت بهداشت در سال جاري خدمات رساني به قشر فقرا و محرومين است چراكه برخي از مشكلات اقتصادي باعث شده مردم كمتر براي درمان به پزشك مراجعه كنند. 
وي عنوان كرد: يكي از تعاريف پوشش همگاني سلامت اين است كه هيچ خدمتي نبايد در جامعه عرضه شود مگر اينكه فقرا بهره مند شوند، بنابراين مسئولان وزارت بهداشت با تاكيد بر اين اصل بر خدمات رساني گسترده به اين اقشار توجه دارند. 
حريرچي با اشاره به اينكه نظام سلامت بايد پاسخگوي نيازهاي درماني مردم باشد، تصريح كرد: سال جاري به دليل وجود مشكلات اقتصادي، جامعه پزشكي وظايف سنگين و خطيري بر عهده دارند و بايد به مردم توجه ويژه داشته باشند. 
قائم مقام وزير بهداشت عنوان كرد: امروزه پيشرفت‌هاي زيادي در بخش پزشكي استان ايلام حاصل شده كه نسبت به 30 سال گذشته بي سابقه است، اما اين كافي نيست و بايد اقدامات بيشتري در حوزه درمان ي و بهداشتي استان صورت گيرد. 
وي ادامه داد: استاني مثل ايلام كه امروز در بيشتر رشته هاي پزشكي داراي پزشك متخصص و فوق تخصص است، نبايد بيماران اين استان براي درمان به ساير نقاط كشور مراجعه كنند كه دچار هزينه هاي بيشتر شوند. 
وي عنوان كرد: بيش از 185 عضو هيئت علمي در دانشگاه علوم پزشكي ايلام فعاليت دارند و اعتقاد داريم بخش مهمي از نيازهاي درماني در داخل استان قابل انجام است مگر در مواردي مثل پيوند مغر و استخوان، بعضي از سرطان ها و … كه بايد بيمار از استان خارج شود. 
وي گفت: متاسفانه ميزان خروج بيماران از استان ايلام قابل تامل است، ايلامي بايد ايلام درمان شود و بايد حداقل ٨5 تا ٩٠ درصد بيماران استان ايلام به خاطر درمان در استان هاي ديگر سرگردان نشده و در خود استان ايلام درمان شوند. 
وي از تكميل بيمارستان 376 تختخوابي شهر ايلام در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: ساخت اين بيمارستان در روند خدمات رساني به مردم استان در بخش پزشكي كمك شاياني خواهد كرد. 
معاون سياسي امنيتي استانداري ايلام نيز گفت: اقدامات بسيار خوبي طي سال هاي اخير در حوزه بهداشت و درماني استان رخ داده و اميدواريم اين روند با برنامه ريزي بهتر ادامه پيدا كند. 
محمد نوذري با اشاره به اينكه در دوران مديريت طول مديريت مهم نيست و اثر بخشي مديريت مهمتر است، تصريح كرد: مديريت جديد بايد تمركز خود را به خدمت و كمك به مردم بيشتر كند و تحويل گرفتن مردم بر همه جوانب زندگي پزشكان و مديران تاثير مستقيم و مثبت دارد. 
در پايان مراسم دكتر محمد كريميان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام معرفي و از زحمات دكتر كريم همتي تجليل به عمل آمد. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز