استان ایلام آزادراه ندارد

استان ایلام 130 کیلومتر بزرگراه دارد اما از وجود آزادراه محروم است.

«علی اصغر کاظمی»، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها بالغ بر 100 پروژه شامل 62 پروژه بزرگراهی، راه اصلی وفرعی با اعتبار 5هزار میلیارد ریال و 38 پروژه راه روستایی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال نیز درحال اجرایی شدن است.

کاظمی با اشاره به برنامه تبدیل مسیر ایلام به مهران به بزرگراه گفت: از این مسیر 120 کیلومتری تنها 20 کیلومتر باقی مانده و تلاش مسئولان تکمیل آن تا پیش از اربعین 98 است.

وی با اشاره به طرح بزرگراه مهران - دهلران و اندیمشک، بیان کرد: هزینه هر یک کیلومتر بزرگراه بین 60 تا 70 میلیارد ریال است و این طرح توسط بخش خصوصی در استان اجرایی خواهد شد. محور دهلران به اندیمشک در 2 قطعه در حال اجراست که قطعه اول به طول 12 کیلومتر هم اکنون 80 درصد پیشرفت دارد و قطعه دوم نیز به طول 18 کیلومتر از پیشرفت 15 درصدی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه برای ارتقا و ایمنی محورهای استان برنامه ‌های کوتاه، میان و بلند مدت متعددی در دست اجرا و برنامه ریزی است، افزود: در کوتاه مدت حذف نقاط پرحادثه و ساماندهی تقاطع ‌ها، در میان مدت چهارخطه کردن ورودی و خروجی شهرهای استان و دربلند مدت احداث بزرگراه‌های مختلف و اتصال استان به آزادراه از سمت شمال و جنوب استان برنامه ریزی شده است.

نظرات ارسال نظر
  • همشهریدر تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۸

    نام بردن از طرحههای بدون اعتبار مالی تنها یک فضا سازی رسانه ای و سیاست بازی است. باید عملکرد چند مدیر غیر بومی را که در دو دوره اخیر مدیریت راه و شهرسازی را بر عهده گرفته اند، به درستی ارزیابی کرد.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز