باغ‌موزه دفاع مقدس ایلام به زودی افتتاح می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، از جمع‌آوری ۷۰ هزار سند دفاع مقدس در استان ایلام خبر داد و گفت: باغ ‌موزه دفاع مقدس هم‌اکنون مراحل پایانی تکمیل و آماده‌سازی خود را طی می‌کند و در آینده‌ای نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایکنا از ایلام، محمدرضا شرف‌بیانی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام  امروز چهارم خرداد ماه در نشست رسانه‌ای، دفاع مقدس و مقاومت با حضور جمعی از اصحاب رسانه این استان، ایلام اظهار کرد: یکی از راهبردی‌ترین و اساسی‌ترین ابزار ارتباطی در دوران دفاع مقدس حضور رسانه‌ها بود و خبرنگاران و رسانه‌ها با جان‌فشانی و فداکاری خود در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشتند و در این عرصه نیز شهدایی را تقدیم آرمان‌های نظام مقدس اسلامی کرده‌اند و خبرنگاران در دوران هشت سال دفاع مقدس دوشادوش سایر رزمندگان اسلام از کیان اسلامی دفاع کردند.
وی بابیان اینکه کار در عرصه و اطلاع‌رسانی بسیار سخت است،گفت: خبرنگاران در ۸ سال دفاع مقدس به‌عنوان یک رزمنده ایفای نقش می‌کردند و پل ارتباطی بین مردم و جبهه‌های حق علیه باطل بودند و ارزش‌های دفاع مقدس را انتقال می‌دادند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه رسانه‌ها و صداوسیما در راستای ارج نهادن به ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشته‌اند، گفت: هر آنچه ما امروز داریم و عزت ایران اسلامی در جهان به برکت ۸ سال دفاع مقدس است.
شرف‌بیانی تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بنابر وظایف و مسئولیت‌های که دارد و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری، در عرصه‌ نشر ارزش‌های دفاع مقدس تلاش می‌کند و این بنیاد پایگاه فرهنگی مناسب برای فعالیت خبرنگاران در این عرصه است و ما از خبرنگاران برای فعالیت در حوزه دفاع مقدس استقبال می‌کنیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه تاکنون ۷۰ هزار سند دفاع مقدس در استان ایلام جمع‌آوری‌شده است، ابراز کرد: باغ ‌موزه دفاع مقدس هم‌اکنون مراحل پایانی تکمیل و آماده‌سازی خود را طی می‌کند و در آینده‌ای نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: در عرصه ادبیات دفاع مقدس تاکنون بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در استان ایلام چاپ و منتشرشده است که از این میزان ۲۰۰ عنوان مربوط به قبل از سال ۹۵ است و ۱۰۰ عنوان نیز بعد از سال ۹۵ چاپ‌شده و در برنامه‌ریزی انجام‌شده تلاش می‌شود که هرسال ۳۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان چاپ و منتشر شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام گفت: در حال حاضر تعداد ۳۱ یادمان شهدای گمنام در استان ایلام پذیرای اقشار مختلف مردم علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت است و مراحل کار احداث ۳ یادمان نیز آغاز شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز