دیدار جمعی از فعالان صنایع دستی وگردشگری با امام جمعه ایلام (فیلم)

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت : صنایع دستی می تواند در ایجاد اشتغال پایدارورونق اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشد.

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزایلام ؛ حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار، تبلیغ  فراگیری آموزش ها ی صنایع دستی از رسانه استانی و ملی ، ایجاد نمایشگاه کشوری در استان و راه اندازی مکانی برای عرضه تولیدات صنایع دستی در پایانه مرزی مهران و مصلی ایلام را از مهمترین اقدامات لازم برای رونق این صنعت در استان برشمرد.

همچنین مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این نشست گفت : 33 رشته صنایع دستی در استان فعال هستند که برای 8 هزار نفر اشتغالزایی شده است.

خبر دیگر اینکه به مناسبت هفته محیط زیست جمعی از کارکنان محیط زیست و محیط بانان با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام دیدار کردند.

امام جمعه ایلام دراین دیدار با اشاره به شکل گرفتن فرهنگ ارزشمند صیانت از محیط زیست در سالهای اخیر در بین مردم استان گفت : این روزها وقوع آتش سوزی و راههای وپیشگیری از آن در عرصه های منابع طبیعی و مراتع اولویتی است که باید علاوه بر فرهنگ سازی و آموزش با برنامه ریزی اصولی و فراهم ساختن تجهیزات لازم به مقابله با آن پرداخت.

هاشمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هم در این دیدار گفت : به مناسبت هفته محیط زیست از پانزدهم خرداد برنامه های مختلفی با اولویت فرهنگ سازی و آموزش در استان اجرا شده است .

پانزدهم تا بیست و دوم خرداد به نام هفته محیط زیست نامگذاری شده است .

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 16ماه و -15روز