گذری بر حواشی اخیر در استانداری ایلام

استاندار ایلام: رئیس دیوان محاسبات و نمایندگان ایلام در انتصاب برخی مدیران دخالت دارند!

در جلسه‌ای که اخیرا با حضور استاندار ایلام و فعالان مجازی استان و نخبگان شهرستان مرزی مهران برگزار شده است، استاندار ایلام سخنانی بیان کرد که بنا بر ادعای روابط عمومی استانداری خلاف واقع بوده و تکذیب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، در جلسه‌ای که اخیرا با حضور استاندار ایلام و  فعالان مجازی استان و نخبگان شهرستان مرزی مهران برگزار شده است، استاندار ایلام سخنانی بیان کرد که بنا بر ادعای روابط عمومی استانداری خلاف واقع بوده و تکذیب شد.

تکذیب سخنانی که به سمع حاضرین در جلسه رسیده بود از سوی روابط عمومی استانداری ایلام، موج اعتراضات اهالی رسانه به این ارگان را در پی داشت؛ به طوری که برخی از حاضرین در جلسه خواستار انتشار فیلم ضبط شده (بدون سانسور) سخنان سلیمانی دشتکی در این نشست شدند.

در ادامه به برخی از سخنان استاندار که بر اساس گفته برخی از حاضرین در این جلسه بیان و در فضای مجازی منتشر شده، اشاره می‌شود: 

«با رایزنی من، حسین کلانتری مشاور و مدیرکل سیاسی وزیر شده است.

تا وقتی زنگنه وزیر نفت باشد، انتقال دفتر نفت و گاز غرب از کرمانشاه به ایلام منتفی است.

رئیس دیوان محاسبات و نمایندگان ایلام در انتصاب برخی مدیران دخالت دارند و...»

در پی انتشار این مطالب برخی از چهره‌های سیاسی استان به این سخنان واکنش نشان دادند و با رد صحت این گفته‌ها خواهان شفاف‌سازی استاندار در خصوص این مطالب شدند.

معرفی افراد توانمند

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: در جلسه‌ای که سال گذشته با حضور نمایندگان و استاندار برگزار شد بنا بود افرادی که دارای دانش و تجربه کافی هستند، برای تصدی پست مدیریت از سوی استاندار به نمایندگان یا بالعکس، معرفی شوند و پس از انتخاب مورد حمایت نمایندگان نیز قرار گیرند.

وی افزود: هیچ اجباری نه از طرف نمایندگان و نه از سوی رئیس دیوان محاسبات در خصوص تعیین مدیران انجام نشده و تلاش شده برای توسعه استان افراد با دانش و تجربه معرفی شوند.

پیگیری انتقال دفتر نفت و گاز 

میرزایی در ادامه به انتقال دفتر نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام اشاره کرد و گفت: وزارت نفت در این باره اهتمام جدی دارد و دستورات لازم در این خصوص داده شده و تلاش می‌شود به زودی این مطالبه به حق مردم تحقق یابد، لذا سخنان استاندار در این مورد که این کار عملی نیست صحت ندارد و ضروری است استاندار ایلام به‌جای مشکل‌تراشی، نمایندگان را در این راستا یاری کند.

وی اضافه کرد: استان ایلام بیشترین ذخایر نفت و گاز غرب کشور را داراست، اما مدیریت مربوط در استان کرمانشاه مستقر است که انتقال این مدیریت به استان یکی از مطالبات مردم استان است و در این راستا وزیر نفت دستور انتقال معاونت عملیات را به استان صادر کرده است.

میرزایی همچنین گفت: بی‌شک آمارهای مختلفی که از سوی استاندار ارائه می‌شود باید برای مردم ملموس باشد و در نهایت مردم در زمینه عملکرد استاندار نظر می‌دهند.

بالا بودن آمار بیکاری

استاندار ایلام همچنین چندی پیش در سی‌امین جلسه کارگروه اشتغال استان ایلام به بهبود ۷ پله‌ای استان در زمینه شاخص اشتغال اشاره کرد.

این صحبت‌های استاندار در حالی عنوان است که شکرالله شیرخانی مدیرکل تعاون کار و  رفاه اجتماعی استان چندی پیش عنوان کرده بود: بیش از ۱۶۰ هزار خانوار در استان ایلام زندگی می‌کنند که اگر در هر  خانواده‌ای یک نفر بیکار است و تعداد بیکاران استان حدود ۸۰ هزار نفر است که هر ساله به این تعداد افزوده می‌شود، بنابراین مرکز آمار ایران نرخ بیکاران در ایلام را درست اعلام نمی‌کند!

بی شک بیان حقایق به ویژه از سوی مسوولان ارشد هر استان یکی از روش‌های افزایش اعتماد در جامعه است و در صورتی که مسوولان به این مهم بی‌توجه باشند، شاهد بروز ناباوری در جامعه خواهیم بود که این امر مشکلات بسیاری را پی دارد.

بر این اساس انتظار می‌رود، استاندار ایلام با آگاهی کامل در خصوص مسائل مختلف اظهارنظر کند تا در ادامه موج تاییدها و تکذیبیه‌ها منجر به بهم ریختگی افکار عمومی نشود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز