یک‌شنبه 24 آذر 1398

غبارروبی ۷۰۰ مسجد و تکیه ایلام برای ماه رمضان آغاز شد

همزمان با فرا رسیدن دهه آخر ماه شعبان و آغاز دهه تکریم و نکوداشت مساجد، غبارروبی و عطر افشانی 700 مسجد و تکیه استان ایلام آغاز شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این آیین معنوی هر سال در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برای آماده شدن مساجد و تکایا جهت پذیرایی از روزه داران با حضور گروه های مختلف مردم برگزار می شود. 
حجت الاسلام حشمت الله رستمی اظهار کرد: به همین منظور بیش از 450 مسجد و 250 حسینیه و تکیه در سطح این استان در دهه پایانی ماه شعبان غبارروبی و عطر افشانی و برای پذیرایی از روزه داران آماده می شوند. 
وی افزود: همچنین اقلام تبلیغی، ادعیه ماه مبارک رمضان، مهر نماز، تسبیح و قرآن نیز به مناسبت ماه مبارک رمضان در میان مساجد این استان توزیع خواهد شد. 
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی ایلام همچنین از اعزام مبلغان روحانی از حوزه های علمیه قم و ایلام به مناطق روستایی و شهری استان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد. 
به گفته رستمی، این افراد در طول ماه مبارک رمضان فعالیت های مختلفی از جمله برپایی نماز جماعت، برگزاری محافل انس با قرآن، کلاس احکام و پاسخ گویی به پرسش های شرعی در مساجد برگزار می کنند. 

نظرات ارسال نظر