شنبه 14 تیر 1399

توزیع کاغذ در بازار ایلام متعادل شد

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت ايلام از عادي شدن بازار کاغذ و تامين آن به ميزان مورد نياز خبر داد و گفت: بيش از پنج هزار بسته کاغذ تامين و در بازار توزيع شده و اکنون مشکلي در اين زمينه نداريم.

يارالله نصيري در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بازار استان ايلام متاثر از بازار کشور در چند روز اخير که با ايام امتحانات دانش آموزان مواجه بوديم با مشکل کمبود کاغذ مواجه شد که با پيگيري هاي انجام شده اين مشکل برطرف شد.
وي ادامه داد: وزارت صمت پيگير موضوع مشکل کاغذ بوده و تلاش مي شود که کمبود در اين زمينه براي مردم ايجاد نشود.
رئيس سازمان صمت ايلام افزود: البته در ماه اخير علاوه بر کمبود کاغذ A4 با مشکل کمبود شکر، روغن موتور و ام دي اف نيز مواجه بوديم که پيگيري ها تا حدودي مشکلات تامين اين اقلام نيز برطرف شده است.
نصيري از تامين شکر مورد نياز استان با توجه ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: اکنون 790 تن شکر در حال توزيع در بازار است و حجم قابل توجهي نيز تامين شده که توسط مباشران به استان حمل و توزيع خواهد شد.
نصيري از ذخيره سازي يک هزار و 361 تن برنج و 173 تن روغن خوراکي خبر داد و گفت: مشکلي در زمينه تامين و عرضه اين کالاهاي اساسي در بازار وجود ندارد.
وي از کاهش قيمت مرغ در استان خبر داد و گفت: قيمت مرغ در بازار سير نزولي دارد و به هر کيلو گرم 106 هزار ريال رسيده است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت ايلام اظهار داشت: تلاش مي شود با رصد وضعيت کالاهاي استراتژيک و پر مصرف مردم مشکلي در اين زمينه وجود نداشته باشد.
نصيري ادامه داد: سهم استان از کالاهاي اساسي و دولتي بر اساس سرانه جمعيت تعيين مي شود و افزايش بيش از ميزان تعيين شده مستلزم پيگيري است.
وي ابراز اميدواري کرد که با توزيع به موقع و نظارت مستمر بازرسان اين اداره کلي جو آرامش بر بازار حاکم شود.

نظرات ارسال نظر