افزایش خودسرانه‌ی قیمت پرواز‌ها در ایلام/ قیمت‌ها مصوبه شرکت هواپیمایی نیست

افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی برخی شرکت‌ها به بیش از نیم میلیون تومان رسیده و به یک معضل جدید برای مردم استان ایلام تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی برخی شرکت‌ها به بیش از نیم میلیون تومان که نصف حقوق یک کارگر است به معضل جدید این روزهای مردم استان ایلام تبدیل شده، افزایش 100 درصدی قیمت پرواز ایلام- تهران به‌عنوان یکی از پر رفت و آمدترین مسیرهای هوایی طی روزهای اخیر سبب کاهش رغبت مردم به مسافرت‌های هوایی شده است. این افزایش قیمت در حالی است که پرواز ایلام- تهران تا چندی پیش کمتر از 300 هزار تومان انجام می‌شد اما اکنون هزینه این پرواز به 560 هزار تومان رسیده که بی شک با توجه به شرایط اقتصادی موجود پرداخت این هزینه برای بسیاری از افراد مشکل است.

گفتنی است، در پی این افزایش غیرقابل توجیه قیمت بلیط هواپیما در استان ایلام، دادستان ایلام ضمن ورود به این قضیه مدیریت فرودگاه را مکلف کرد ظرف یک هفته ضمن پیگیری موضوع از طریق ایرلاین‌های مربوطه، نسبت به حل این مشکل اقدام لازم را به‌عمل آورده و نتیجه را اعلام کند.

عدم توان خرید بلیط توسط برخی اقشار جامعه

امیررضا خرامانی، یکی از شهروندان ایلامی در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: به دلیل بیماری مادرم مجبورم هر ماه وی را برای درمان به تهران ببرم اما با این گرانی قیمت بلیط هواپیما این امر بسیار مشکل است.

وی افزود: تا چندی پیش نرخ پرواز ایلام- تهران نصف نرخ جدید بود و برای افرادی مانند من که مجبور به مسافرت ماهانه بودم پرداخت این مبلغ راحت‌تر بود اما پرداخت نرخ جدید اکنون بسیار مشکل است و جای تأسف است که هیچ نظارتی در این خصوص وجود ندارد.

این شهروند با بیان اینکه مادرم توانایی راه رفتن ندارد و نمی تواند از اتوبوس استفاده کند عنوان کرد: تکلیف اقشار کم درآمد که مجبور به خرید بلیط هواپیمایی هستند چه می‌شود.

خرامانی اذعان کرد: اکنون من به عنوان یک کارگر باید حقوق یک ماه را برای هزینه بلیط یک طرفه ایلام- تهران صرف کنم که این امر منصفانه نیست.

افزایش خودسرانه نرخ‌ها توسط شرکت هواپیمایی آسمان

محمدجواد یگانه، معاون فرودگاه ایلام در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: طی روزهای اخیر شرکت هواپیمایی آسمان اقدام به افزایش خودسرانه نرخ بلیط برخی پروازهای داخلی کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه این افزایش قیمت در پروازهای شرکت آسمان رخ داده سازمان هواپیمایی کشور در حال پیگیری این مسئله است.

معاون فرودگاه ایلام با بیان اینکه قیمت پروازهای شرکت آسمان به صورت 100 درصدی افزایش داشته است گفت: نرخ‌هایی که شرکت هواپیمایی آسمان برای پروازهای خود تعیین کرده با نرخ‌هایی که انجمن صنفی شرکت هواپیمایی کشور مصوب کرده متفاوت است و اختلاف زیادی بین قیمت‌ها وجود دارد.

یگانه در پایان با اشاره به اینکه این افزایش قیمت‌های بی رویه در پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان صورت گرفته است گفت: قطعا این افزایش قیمت‌ها مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

افزایش حمل و نقل جاده‌ای

با توجه به نبود خط ریلی در استان ایلام و عدم استاندارد مسیرهای مواصلاتی استان بی شک سفرهای هوایی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های مسافرتی است که این افزایش خودسرانه قیمت‌ها از سوی برخی شرکت‌های هوایی، کاهش رغبت مردم نسبت به سفرهای هوایی را به دنبال دارد.

بی شک افزایش قیمت سفر هوایی سبب می‌شود بسیاری از مردم نتوانند از حمل و نقل هوایی استفاده کرده و این امر سبب افزایش استفاده از خودروهای شخصی و حمل و نقل جاده‌ای می‌شود که نتیجه آن چیزی جز افزایش ترافیک ،سوانح جاده‌ای و ... نخواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز