شنبه 14 تیر 1399

شبکه آبرسانی به بدره امسال تکمیل می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: طرح آبرسانی به شهر بدره در صورت تامین اعتبار پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

افشین مظاهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح مشکلات آب میان مدت مردم شهرستان بدره و همچنین تأمین آب بخش صنعت و روستاهای اطراف رفع می شود.
وی در رابطه با مشخصات فنی این طرح افزود: طرح آبرسانی به شهر بدره شامل یک حلقه چاه، یک باب مخزن 200 متر مکعبی سر چاهی، حدود هشت کیلومتر خط انتقال با لوله فولادی به قطر 200 میلی متر است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام اضافه کرد: در این طرح با حفر و تجهیز چاه در روستای جابر (که حدود40 لیتر در ثانیه آبدهی دارد) آب استحصالی با خط انتقالی بطول هفت کیلومتر با لوله با قطر 200 میلی متر، به ایستگاه پمپاژ کلم و از آنجا نیز با خط انتقالی بطول یک هزار و 100 متر به مخزن شهرک ولیعصر منتقل می شود.
مظاهری تاکید کرد: هم اکنون مخزن، ایستگاه پمپاژ و سه هزار و 500 متر از خط انتقال و همچنین یک هزار و 100 متر حد فاصل ایستگاه کلم تا مخزن شهرک ولیعصر تکمیل و عملیات سه هزار و 500 متر خط انتقال باقیمانده نیز با حدود 50 درصد پیشرفت در حال اجراست.
وی یاداور شد: تاکنون بیش از 70 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و بیش از 40 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه نیاز است.
شهر بدره با 2 هزار و 500 مشترک آب در 80 کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر