سه‌شنبه 6 خرداد 1399

مرگ درختان سبز، به بهانه‌ی پارکی که احداث نشد

ایجاد پارک بانوان، بهانه‌ای برای قطع درختان در سال گذشته بود که شهرداری به این بهانه اقدام به قطع درختان بسیاری در تپه شاهد شهر ایلام کرد اما پس از گذشت ماه‌ها شاهد هیچ اقدامی جهت ساخت پارک بانوان نبوده‌ایم.

 ایجاد پارک بانوان، بهانه‌ای برای قطع درختان در سال گذشته بود که شهرداری به  این بهانه اقدام به قطع درختان بسیاری در تپه شاهد شهر ایلام کرد اما پس از گذشت ماه‌ها شاهد هیچ اقدامی جهت ساخت پارک بانوان نبوده‌ایم و ایجاد این پارک تنها بهانه‌ای برای قطع 200 اصله درخت بود.
پارک بانوان در استان ایلام یکی از مطالبات به حق زنان ایلامی بوده که ضروری است در راستای احترام به حقوق شهروندی بانوان این مطالبه توسط مسوولان مربوط اجرا شود و با فراهم کردن محیط پرنشاط و ایمن به این مطالبه به حق جامه عمل پوشانده شود، هرچند در ظاهر ایجاد چنین پارکی در منطقه چالیمار شهر ایلام ایجاد شده اما با یک نگاه ساده بی تدبیری مسوولان در ساخت این پارک آشکار است.

لزوم ایجاد پارک بانوان در شهر ایلام

فریبا سنایی یکی از بانوان ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: پارک تپه شاهد با توجه به اینکه از درختان پوشیده شده مکان مناسبی جهت ساخت پارک بانوان است.

وی افزود: ایجاد پارک مختص خانم‌ها از مطالبات اصلی بانوان ایلام است اما متاسفانه این مهم آن‌گونه که باید مورد توجه مسوولان مربوط قرار نگرفته و این امر تنها بهانه‌ای شد برای قلع و قمع درختان.

این بانوی ایلامی با بیان اینکه وجود فضایی که بانوان بتوانند به راحتی در آن به تفریح و ورزش بپردازند از حقوق مسلم آن‌ها است، تصریح کرد: متاسفانه نبود فضای تفریح و ورزش ویژه بانوان سبب شده بسیاری از خانم‌های شهر ایلام دچار مشکلات جسمی و روحی بسیاری شوند.

ساخت پارک بانوان بهانه‌ای برای قطع درختان تپه شاهد ایلام بود

هادی کرمی عضو شورای شهر ایلام در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: سال گذشته پس از قطع درختان پارک تپه شاهد، شهرداری برای توجیه کار خود بحث ساخت پارک بانوان را مطرح کرد اما شاهد هیچ اقدامی در این خصوص نبودیم.

وی با بیان اینکه عدم اجرای این پروژه پس از گذشت ماه‌ها، خود گواهی بر این ادعاست افزود: تا‌کنون هیچ اقدام عمرانی در این خصوص صورت نگرفته است.

عدم تخصیص اعتبار برای پارک بانوان در بودجه سال 98

مریم جانبخشی عضو شورای شهر ایلام نیز گفت: طی سال گذشته هماهنگی‌هایی با دفتر عمرانی استانداری، امور بانوان، فرمانداری، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و ... انجام شد و کارگروهی جهت جانمایی پارک بانوان در شهر ایلام تشکیل شد.

وی افزود: تلاش این‌ کار گروه بر این بود که مکانی ایمن نزدیک هسته مرکزی شهر که هیچ ساختمانی بر منطقه مشرف نباشد انتخاب شود و پس از بازدید از نقاط مختلف شهر، پارک تپه شاهد به‌عنوان بهترین گزینه برای احداث پارک بانوان انتخاب شد.

این عضو شورای شهر ایلام با اشاره به اینکه ۱.۵ میلیارد تومان نیز برای آغاز کار این پروژه از طرف استانداری و شهرداری در نظر گرفته شد، اضافه کرد: متاسفانه پس از گذشت ماه‌ها هیچ اقدامی در این خصوص انجام نگرفته است.

جانبخشی اضافه کرد: هر چند به گفته شهردار ساخت این پارک طی سال‌جاری در دستور کار قرار دارد اما هیچ بودجه‌ای در سال 98 به این پروژه اختصاص پیدا نکرده است.

آغاز عملیات اجرایی ساخت پارک بانوان طی سال‌جاری

علیرضا سروری معاون زیربنایی شهرداری ایلام در این باره گفت: طراحی پارک بانوان شهر ایلام به پایان رسیده است و نهایی شده و اکنون در حال اخذ مجوز ماده 23 این پروژه هستیم و پس از کسب مجوز عملیات ساخت این پارک آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شروع عملیات ساخت پروژه‌ها نیازمند مطالعه دقیق است تا در اجرا با مشکل مواجه نشوند، افزود: در سال‌جاری، عملیات اجرایی ساخت پارک بانوان در پارک تپه شاهد ایلام آغاز خواهد شد.

معاون زیربنایی شهرداری ایلام با بیان اینکه کوتاه بودن زمان مطالعه در اکثر پروژه‌های استان سبب شده عملیات اجرایی طولانی شود، تاکید کرد: مطالعه کافی در خصوص اجرای پروژه‌ها زمان اجرای پروژه‌ها را کوتاه می‌کند که این مهم در ساخت پارک بانوان شهر ایلام در نظر گرفته شده است تا با مطالعه دقیق شاهد ایجاد مشکل در اجرا یا دوباره کاری نباشیم و روند ساخت این پروژه را سرعت بخشیم.

نظرات ارسال نظر