عشایر کوچ رو حق ورود به شهر و روستاهای ایلام را ندارند

استاندار ایلام گفت: با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی، عشایر کوچ رو حق ورود به شهر را ندارند و باید از مسیرهای عشایری عبور کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در سیزدهمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا از برگزاری جلسات مهم استان به صورت ویدئو کنفرانس با موضوعاتی که با زندگی مردم سرو کار دارند خبر داد و گفت: امور مرتبط با زندگی مردم تحت هیچ شرایطی تعطیل بردار نیست و در این راستا سعی کرده‌ایم جلسات مهم چون ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای اشتغال از طریق ویدئو کنفرانس با مسوولان مربوطه برگزار شود.

وی افزود: کماکان آن دسته از اصناف که ضروریات مردم را تهیه می‌کنند با رعایت طرح فاصله گذاری هوشمند و موارد بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

استاندار ایلام سپس خواستار ساماندهی نانوایی‌ها در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند شد و گفت: دستگاه‌های متولی باید برنامه ریزی کنند که مردم در صف نانواها حداقل فاصله یک و نیم متر را رعایت کنند.

وی بیان داشت: نانواها نیز باید در تهیه نان و سازوکار مربوطه تاکیدات و توصیه‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند. 

وی در ادامه به گزارش ورود عشایر کوچ رو به استان واکنش نشان داد و گفت: عشایر کوچ رو حق ورود به شهرها و روستا‌ها را ندارند.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: عشایر فقط موظف هستند از راه‌های عشایری حرکت کنند و باید از وارد شدن به شهرها و روستاها و مسیرهای اصلی جدا خودداری کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و -1روز