کرونا ویروس شوخی‌بردار نیست/ تغییر فاز نرم افزاری مبارزه با کرونا به فاز سخت افزاری در ایلام

قاسم سلیمانی دشتکی در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: مبارزه نرم‌افزاری به سمت سخت‌افزاری در شیوع کرونا ویروس در ایلام مدنظر است.

استاندار ایلام در نبین این شیوه کارا در استان ایلام گفت: شرایط اولیه مبارزه با شیوع کرونا ویروس در استان ایلام، شرایط نرم‌افزاری از قبیل محدودیت‌های ترددی، تعطیلی بازار و استقرار نیروهای کنترلی در مبادی ورود و خروجی شهرها بود که این شرایط توانست کنترل شیوع را مدیریت کند.

وی در ادامه گفت: در شرایط سخت‌افزاری ما در تلاش برای پایداری مبارزه و نتیجه‌بخش بودن آن هستیم، غربالگری تمام مردم ایلام در اقصی نقاط استان، استفاده از تجارب به‌دست‌آمده در درمان مبتلایان و انجام تست کرونا ویروس تمام مردم برای تضمین سلامت آنان از دیگر اقدامات سخت‌افزاری مبارزه با کرونا ویروس در ایلام است.

استاندار ایلام به کمتر بودن شاخص مبتلایان در ایلام از شاخص کشوری و هم‌ردیف بودن شاخص بهبودیافتگان با شاخص کشوری را مورداشاره و یادآور شد: شاخص مرگ‌ومیر استان ایلام بالاتر از شاخص کشوری است که این افزایش نسبت به جمعیت استان ایلام محاسبه‌شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که؛ بالا رفتن آمار کرونا در شهرستان دهلران طی روزهای گذشته چرا وضعیت این شهرستان سفید اعلام‌شده است؟ گفت: افزایش آمار این شهرستان در روزهای اخیر به علت تست‌های غربالگری است و از ابتدا تا آلان 2 فوتی در این شهرستان را شاهدیم، بررسی وضعیت این شهرستان از سفید بودن وضعیت بر اساس شاخص‌های وزارت بهداشت حکایت دارد و مستندات آن در دانشگاه علوم پزشکی استان قابل روئیت است.

استاندار ایلام در ارتباط با اقدامات استان در رابطه با شرایط بسا کرونا خاطرنشان کرد: ابتدا امید بر آن است مدیریت بر کرونا به نتیجه برسد و به شرایط بسا کرونا ورود کنیم. اما برای اشتغال، وضعیت آسیب دیدگان و سرمایه‌گذاری در شرایط بسا کرونا برنامه‌ریزی‌شده است و انشالله با همیاری و مساعدت مردم و توجهات دولت شرایط بسا کرونا نیز در ایلام به رضایت مردم ختم شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 7روز