۴ شهرستان در استان ایلام در وضعیت سفید قرار دارند

استاندار ایلام با اشاره به اینکه چهار شهرستان در استان ایلام در وضعیت سفید قرار دارند، گفت: وضعیت سفید به این منزله نیست که دیگر خطری در آن مناطق وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز یکشنبه در هجدهمین ستاد استانی مبارزه با کرونا که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و دیگر اعضا برگزار شد، با اشاره به مصوبات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: جلسه این ستاد امروز به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و تصمیمات مهمی از جمله شناسایی مناطق سفید، زرد و قرمز کشور اتخاذ شد.

وی ادامه داد: در این نشست چهار شهرستان بدره، دهلران، ملکشاهی و هلیلان در استان ایلام وضعیت سفید و کم خطر اعلام شد.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مطلب که وضعیت سفید به این منزله نیست که دیگر خطری در آن مناطق وجود ندارد افرود: مردم این مناطق بایدمواظب باشند که در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این حالت خارج می‌شوند.

وی با اشاره به این مهم که هر چهار روز یک بار مناطق مختلف کشور در خصوص مناطق سه گانه پایش می‌شود، افزود: تا زمانی که وضعیت این مناطق سفید است یک سری فعالیت‌ها از سر گرفته می‌شود.

استاندار ایلام ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا احتمالاً مراسم شب‌های احیا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی حتی امکان در مکان‌های روباز و محدود و با حداقل جمعیت و به صورت مدیریت شده از طریق صدا و سیما برگزار می‌شود.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در ارتباط با وضعیت مدارس نیز گفت: مقرر شد وضعیت مدارس یک هفته دیگر بررسی شود و اگر همه چیز خوب بود مدارس در مناطق سفید از ۲۷ اردیبهشت ماه به حفظ فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی می‌شود.

آخرین وضعیت استان در بحث کرونا

وی در ادامه به روند کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ظرف ۲۵ روز گذشته ۱۸۳ نفر به آمار مبتلایان و ۱۹ نفر نیز به آمار فوتی‌ها اضافه شده است.

استاندار ایلام در ادامه گفت: کار ضد عفونی یکی از کارهای خوبی بود که توسط نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و بسیج و ارتش و دیگر ارگان‌ها و نهادهای و گروه‌های مردم نهاد به طرز شایسته ای انجام شد و تقاضا دارم این کار ادامه پیدا کند.

وی در ادامه از اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تا ۱۳ فروردین ماه تشکر کرد و گفت: اما بعد از این زمان رعایت نشد و آمارها دوباره بالا رفت.

استاندار ایلام در ارتباط با بالا رفتن آمار تعداد مبتلایان به خاطر افزایش تست‌ها و گسترش طرح غربالگری گفت: اگر تعداد مبتلایان زودتر شناخته شوند این یک نکته مثبت است.

وی در ادامه از کاهش آمار فوتی‌ها در استان خبر داد و تصریح کرد: هرچه قدر ما غربالگری را بهتر انجام دهیم ممکن است آمار مبتلایان بالاتر رود اما این نکته بدی نیست چراکه با جداسازی افراد مبتلا خطر سرایت این بیماری کاهش می‌یابد.

سلیمانی دشتکی ضمن تقدیر از همدلی و همراهی خوب مردم و مسئولان و خیرین در پویش‌های مومنانه و مردمی افزود: تا الان ادارات، مردم، خیرین نهادها و ارگان‌ها کمک‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند.

وی با عنوان این مطلب که سامانه‌ای برای ثبت کمک‌های مردمی به افراد آسیب دیده از کرونا ایجاد شده است، اضافه کرد: تلاش شود در بحث پرداختی‌ها به افراد آسیب دیده از کرونا ساماندهی صورت پذیرد.

وی در ادامه از همکاری و همراهی اصناف و بازاریان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند تشکر کرد و گفت: در عین حال بایست ما هم حواسمان جمع باشد و در این شرایط مواظب اصناف و بازاریان که از کرونا آسیب دیده‌اند باشیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و -1روز