وضعیت اینترنت استان ایلام نیازمند تقویت است

استاندار ایلام با انتقاد از وضعیت اینترنت در استان، گفت: امروز با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند باید بستر اینترنت برای گذران امور مردم بیش از پیش تقویت و فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز یکشنبه در هفدهمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا از اعضای ستاد استانی مبارزه با کرونا خواست درقبال وظایف تعریف شده پاسخگو باشند.

وی در ادامه خواستار پاسخگویی مسئولان در ارتباط با موضوعات مطرح شده در بحث کرونا شد و بیان کرد: در ارتباط با سلامتی و حفظ جان مردم با کسی تعارف نداریم و از قصور افراد به راحتی نخواهیم گذشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه خواستار فعال‌تر شدن کمیته امنیتی و اجتماعی و اقتصادی ستاد مبارزه با کرونا در استان شد.

وی در این زمینه با انتقاد از وضعیت اینترنت در استان گفت: امروز با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند باید بستر اینترنت برای گذران امور مردم بیش از پیش تقویت و فراهم شود.

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که امروز برای قطع زنجیره انتقال بیماری نیازمند استفاده از سازوکار جدید و با ایمنی بالا هستیم که هم امور مردم انجام پذیرد و هم سلامتی افراد حفظ شود، افزود: با توجه به شرایط پیش آمده امروز دانش آموزان و دانشجویان و کارمندان به اشکال مختلف نیازمند استفاده از اینترنت با سرعت مطلوب در جهت امور آموزشی در فضای مجازی و برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس هستند.

سلیمانی دشتکی در ادامه گفت: امروز شاهد گلایه‌هایی از طرف مردم در خصوص ضعیف بودن خدمات ارائه شده در بحث اینترنت هستیم.

وی ادامه داد: مردم می‌گویند به رغم پرداخت هزینه‌های گزاف برای اینترنت، اما به نسبت خدمات دریافت نمی‌کنند.

اگر مردم رعایت نکنند وضعیت بدتر ازین خواهد شد

رییس ستاد استانی مبارزه با کرونا در بخش دیگری از صحبت‌های خود از تقسیم بندی کشور به سه منطقه سفید، زرد و قرمز خبر داد و گفت: امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت برنامه ریزی بهتر در موضوع کرونا کشور به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم می‌شود و در این راستا از دانشگاه علوم پزشکی استان می‌خواهم بر طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مناطق سه گانه سفید، زرد و قرمز استان نیز مشخص شود.

وی ضمن هشدار چندباره نسبت به جدی گرفتن بیماری کرونا در استان، تاکید کرد: در هر جلسه از مردم استان خواهش کرده‌ام و خطرهای کرونا را هشدار داده‌ایم اما متاسفانه برخی نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستند تا روند افزایش مبتلایان بسیار نگران کننده باشد بطوریکه ظرف دو روز گذشته ۲۷ نفر از همشهریان ایلامی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و سه فوتی نیز داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اگر چه در تعطیلات نوروزی مردم به خوبی پای کار آمدند و دستورالعمل‌های طرح فاصله گذاری اجتماعی را بکار بستند و شاهد نتایج خوب آن نیز بودیم اما رفته رفته حساسیت‌ها کم رنگ شد و برخی با حضور در طبیعت و دورهمی ها صحنه‌های خوبی را رقم نزدند و امروز شاهد نتایج تلخ آن هستیم.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که اگر مردم رعایت نکنند وضعیت بدتر ازین خواهد شد، هشدار داد: داروی خاصی برای درمان کرونا نیست پس بهترین راه مبارزه با کرونا پیشگیری و خود مراقبتی است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان استان از اول اسفند ماه سال گذشته تاکنون بدون یک روز استراحت و تعطیلی تمام قد پای کار بوده‌اند، تاکید کرد: اما در بحث اگر مردم همراهی نکنند وضعیت به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اینکه از فرمانداران استان خواست که نظارت جدی تری بر اجرای کامل طرح فاصله گذاری هوشمند داشته باشند، اضافه کرد: نباید ایجاد فضای کسب و کار موجب گذر از طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند شود بلکه اتفاقاً بایست رعایت پروتکل‌ها به خاطر حضور افراد در محل کار با شدت بیشتری تداوم یابد.

استاندار ایلام بر کنترل و پایش افراد مبتلا تاکید کرد و گفت: اگر فردی مبتلا می‌شود حتماً و باید با دقت بیشتر خانواده و اطرافیان و دوستان آن شخص تحت نظر و کنترل قرار گیرند و در صورت نیار و داشتن علائم حتی قرنطینه شوند چراکه یکی از دلایل مهم افزایش مبتلایان عدم پایش حلقه ارتباطی مبتلایان در جامعه بوده است.

وی در پایان از مردم استان بار دیگر خواست برای حفظ جان و سلامت خود طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند را رعایت کنند تا با قطع زنجیره انتقال این بیماری و شرایط پیش رو را به سلامت پشت سر بگذاریم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 6روز