احتمال افزایش ابتلا به کرونا در ایلام/مردم فاصله اجتماعی را رعایت کنند

محمد کریمیان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام،  اظهار داشت: نگرانی از رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در ایلام جدی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با توجه با شرایط استان‌های همجوار، بی توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی خطر افزایش  ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

وی با تاکید به رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: کنترل شیوع بیماری کرونا در ایلام به منزله اتمام انتشار این ویروس خبیثه نیست.

احتمال افزایش و ورود پیک جدید ابتلا به کرونا ویروس مورد اشاره رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بود که در این ارتباط خاطرنشان کرد: سفرهای ایام تعطیل، دید و بازدیدها و دورهمی‌های خانوادگی که به جهت عید فطر انجام می‌شود؛ اگر توام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی نباشد، پیک دوم کرونا در ایلام را درپی خواهد داشت.

وی، بازگشایی اماکن عمومی، رستوران‌ها و مراکز تفریحی در اجرای دستور ستاد مرکزی مبارزه با کرونا را از دیگر عوامل افزایش روند ابتلا به کرونا ویروس عنوان کرد و گفت: رعایت نکات بهداشتی، اخذ کد بهداشتی شرط فعالیت این صنوف بوده و دستگاه‌های نظارتی و بهداشتی به دقت و روزانه وضعیت این امکنه را رصد می‌کنند.

نداشتن کد بهداشتی و رعایت نکردن پروتکل‌ها شرط پلمپ واحدهای صنفی متخلف از دستورات ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا کشوری و استانی به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بود که خاطرنشان کرد: این امکنه ملزم به رعایت نکات بهداشتی برای امکنه و پرسنل و فاصله‌گذاری اجتماعی بوده در غیر اینصورت واحد آنان پلمپ می‌شود.

کاهش شاخص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ایلام، افزایش مبتلایان زنگ خطر جدی به تعبیر کریمیان برای شهروندان ایلامی بوده است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، شهروندان را به توجه و رعایت به آن توصیه کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 10ماه و 4روز