لزوم عذرخواهی کارگردان سریال «ایلدا» از مردم ایلام

نماینده مردم استان ایلام با تاکید بر لزوم عذرخواهی کارگردان سریال «ایلدا» از مردم ایلام، گفت: ادامه پخش این سریال به صلاح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر بسطامی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران، در واکنشی تند از کارگردان سریال ایلدا که هم اکنون در شبکه اول سیما پخش می‌شود خواست ضمن عذرخواهی از مردم استان ایلام، نسبت به توقف فوری آن اقدام شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم اظهار کرد: مردم مرزدار استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس جان و مال خویش را فدای دفاع از خاک این کشور کردند و شایسته نیست امروز افرادی بدون اینکه زحمت اندکی تحقیق و کنکاش به خود داده، با تحریف تاریخ پرافتخار و سراسر غرور آفرین مردم این دیار، با احساسات و عواطف آنان بازی شود.

بسطامی عنوان کرد: با بررسی‌های به عمل آمده و تحلیل‌های دریافتی از اهالی فرهنگ و هنر استان، پیام این سریال نمی‌تواند در راستای وحدت و معرفی دوران پرافتخار دفاع مقدس، فرهنگ و تاریخ مردم استان ایلام باشد.

وی تاکید کرد: ادامه پخش این سریال به هیچ وجه به صلاح نبوده و توقف پخش فوری که به حق مطالبه جدی اهالی فرهنگ و هنر، رزمندان دوران دفاع مقدس و مردمان غیور و مرزدار استان ایلام است، را خواستارم.

عضو ناظر بر شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت کشور اضافه کرد: در شرایطی که جامعه نیازمند تولید محتوای وحدت بخش و پرهیز از رفتارهای تنشی است، اقدام شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی مورد پذیرش نیست.

وی افزود: مسئولان صدا و سیما باید بدانند که اجازه ساخت فیلم و سریال با موضوع دفاع مقدس، فرهنگ و تاریخ هر منطقه، نیازمند تحقیق، آگاهی و دانش بالا است که متاسفانه این مسئله از سوی کارگردان سریال سراسر کذب ایلدا به کلی نادیده گرفته شده است.

بسطامی به فعالان فرهنگی و هنری استان قول داد در اسرع وقت از طریق قانونی و استفاده از ظرفیت‌های مجلس پیگیر این موضوع خواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 0روز