کلاهبرداری به شیوه رمالی در ایلام

سرهنگ علی جمالی گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری یک رمال و فالگیر از وی در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه و تحقیقات مقدماتی از شاکی نشان داد شخصی با درج آگهی تحت عنوان فالگیری و دعانویسی در سایت دیوار و با ادعای برطرف کردن مشکلات مردم، با آنها مرتبط می‌شد و پس از واریز وجه به حساب وی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

سرهنگ جمالی ادامه داد: شناسایی عامل انتشاردهنده آگهی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از هماهنگی با مراجع محترم قضایی متهم شناسایی و پس از پذیرفتن جرم ارتکابی، پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

وی بیان کرد: در این روش کلاهبرداری، افراد کلاهبردار در فضای مجازی با درج آگهی‌های تبلیغاتی جعلی و سوء‌استفاده از اعتقاد کاربران به دنبال کسب منافع مالی هستند.

رئیس پلیس فتای ایلام توصیه کرد: شهروندان مراقب کلاهبرداران در فضای مجازی باشند و والدین نیز با نظارت بیشتر بر فرزندان خود، خصوصاً نوجوانان و جوانان، مراقبت‌های لازم را در این خصوص به عمل آورند.

سرهنگ جمالی از مردم خواست در صورت مواجهه با چنین مواردی، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش "گزارشات مردمی" به همکاران اطلاع دهند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 16ماه و -15روز