شهر دانشگاهی در ایلام ایجاد می‌شود

رییس دانشگاه ایلام گفت: شهر دانشگاهی و برج نوآوری و فناوری با 120 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته از سوی معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری در جوار این دانشگاه ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آریا از ایلام ،محمد علی‌اکبری اظهار داشت: کمک معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری برای تکمیل و بهره‌برداری از برج نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام یک اقدام بسیار ارزشمند است.

وی یادآور شد: در اوایل ماه جاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در جریان سفر به استان از دانشگاه ایلام بازدید کرد و ضمن افتتاح مجتمع گلخانه‌های تحقیقاتی و مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه با اختصاص 120 میلیارد ریال کمک مالی برای راه‌اندازی برج نوآوری و فناوری دانشگاه موافقت کرد.

رییس دانشگاه ایلام اضافه کرد: مراحل اداری ساخت این شهر دانشگاهی در حال انجام است و تا بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

علی‌اکبری اظهار داشت: واگذاری 30 هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری نیز نتیجه یک اقدام بزرگتر است که اواخر سال گذشته و پس از 45 سال با پیگیری‌های متوالی در نهایت، اختلاف با مالکان مشاعی در پردیس اصلی دانشگاه حل شد و مالکیت دانشگاه بر این اراضی به رسمیت شناخته شد.

وی افزود: توافق‌نامه‌های واگذاری 30 هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری ایلام، 15 هکتار از اراضی دانشگاه قم به پارک علم و فناوری قم و واگذاری 30 هکتار از اراضی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به پارک علم و فناوری قزوین روز گذشته با حضور وزیر علوم به امضا رسید.

دانشگاه ایلام با 6 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و 200 عضو هیات علمی، 32 گروه آموزشی دارد و در سال 1370 در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع 36 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که 26 هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز