بیش از ۵ هزار نفر در ایلام مشمول بیمه بیکاری شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: تعداد کل ثبت نام کنندگان درخواست بیمه بیکاری در استان هفت هزار و 79 نفر است که از این تعداد بیش از پنج هزار نفر مشمول قانون بیمه بیکاری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکرالله شیرخانی در این جلسه ضمن تشریح آخرین اقدامات کلیه معاونت ها و برنامه های اداره کل در شش ماهه اول سال جاری گفت: از مجموع 216میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته کرونا به استان تاکنون بیش از 72 میلیارد تومان از طریق بانک های عامل به واحدهای آسیب دیده پرداخت شده و با توجه به سهم اعتباری استان از نظر ثبت نام و پرداختی به نسبت سهم، دارای رتبه اول کشور هستیم.
شیرخانی تصریح کرد: کل افراد واجد شرایط 13هزار و 50 پرونده با اعتبار بیش از 127 میلیارد تومان بوده که جهت دریافت تسهیلات حمایتی به بانکهای عامل استان معرفی شده اند و اکنون در تلاش هستیم برای جذب اعتبار باقی مانده هرچه سریعتر با کمک دستگاه های تخصصی اقدام کنیم.
وی تصریح کرد: 167 هزار و 921 هزار خانوار ایلامی از تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا بهره مند شدند که اقساط این وام از یارانه تیرماه آن‌ها به مبلغ 35 هزار و 150 تومان طی 2 سال کسر خواهد شد.
شیرخانی گفت: 2 هزار و 937 خانوار ایلامی توسط سازمان هدفمندی یارانه ها برای دریافت بسته های حمایتی شناسایی و بسته های حمایتی بهره مند شدند که بسته های حمایتی برای خانوارهای یک نفره، 2 میلیون ریال، 2 نفره سه میلیون ریال، سه نفره چهار میلیون ریال و پنج نفره و بیشتر 6 میلیون ریال در نظر گرفته شده بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز