۵۳ درصد نیروهای شرکت‌های نفت و گاز ایلام غیر بومی هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، گفت: با وجود ذخایر بسیار استان ایلام، ۵۳ درصد نیروهای پروژه‌های نفت و گاز استان، غیر بومی هستند.

۵۳ درصد نیروهای شرکت‌های نفت و گاز ایلام غیر بومی هستند
شکرالله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت: استان ایلام دارای ظرفیت‌های بزرگی برای رونق تولید و توسعه اشتغال‌زایی است؛ از جمله این ظرفیت ها می‌توان به ۴ درصد ذخایر نفت و ۱۱ درصد ذخایر گاز کشور در استان ایلام اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر ذخایر گاز و نفت، استان ایلام در بخش معادن و کشاورزی نیز دارای ظرفیت‌های بزرگی است، اما متأسفانه ۵۳ درصد نیروهای پروژه‌های نفت و گاز استان ایلام غیر بومی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: باوجود بیکاری بالا در شهرستان دهلران و داشتن نیروی مناسب، درصد بیشتر نیروهای مشغول به کار در این شهرستان غیر بومی هستند.

شیرخانی افزود: ۱۲۰ کارگر توسط شرکت‌های ال جی سی دهلران جذب شده که با وجود بیکاری بالای شهرستان دهلران تنها ۳۰ درصد از آن‌ها بومی بوده و ۷۰ درصد از این کارگرها، غیر بومی هستند.

وی ادامه داد: تعداد ۱۰۰ نفر از جوانان دهلران در شهریور سال گذشته توسط مرکز آموزش فنی‌حرفه‌ای در حرفه‌های مختلفی آموزش دیده‌اند که متاسفانه از این نیروهای ماهر و آموزش‌دیده استفاده نشده است.

شرکت‌های وابسته به وزارت نفت، حق استخدام افراد غیر بومی را ندارند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، گفت: مجموعه‌ها و شرکت‌های وابسته به وزارت نفت حق استخدام افراد غیربومی را ندارند.

شیرخانی بیان کرد: ادارات و نمایندگی‌های این ادارات در تمام شهرستان‌ها به غیر از شهرستان بدره که در شهرستان دره‌شهر مستقر است، درحال فعالیت هستند.

این مسوول افزود: سه هزار و ۲۹۵ شرکت و اتحادیه تعاونی در ۱۴ رشته در استان فعالیت دارند که این تعاونی‌ها با عضویت ۶۹۸ هزار و ۸۵ نفر تشکیل و ثبت شده؛ اشتغال پیش‌بینی‌شده در این شرکت‌ها نزدیک به ۲۶ هزار و۴۲۷ نفر است.

۲۰درصد تعاونی‌های استان را زنان تشکیل می‌دهند

شکرالله شیرخانی در ادامه بیان کرد: ۲۰ درصد کل تعاونی‌های استان را که در مجموع ۶۷۴ تعاونی هستند را زنان تشکیل می‌دهند که فرصت اشتغال‌زایی بیش از پنج هزار و ۴۰۰ نفر را دارا هستند.

وی در پایان گفت: شرکت‌های نفت و گاز استان باید نیروهای مورد نیاز خود را در جهت تامین نیروی ماهر را به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام کند تا فنی و ‌حرفه‌ای ضمن اعلام آمادگی به آموزش این افراد بپردازد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز