ایلام در بحث مواد مخدر جزو استان های پاک کشور محسوب می‌شود!

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه ایلام در بحث مواد مخدر جزو استان های پاک کشور محسوب می‌شود، گفت: محرومیت زدایی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر یکشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر رابطه فقر با آسیب‌های اجتماعی معنادار عنوان کرد و گفت: رابطه مستقیمی بین فقر و آسیب‌های اجتماعی وجود دارد بنابراین یکی از اهرم‌های کنترل این در این حوزه محرومیت زدایی در مناطق مورد هدف است.

وی با بیان این مطلب که اقدامات ارزشمندی توسط استاندار ایلام و مجموعه قرارگاه سازندگی در جهت محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان از جمله شهرستان هلیلان صورت گرفته است، تاکید کرد: این امر یک مبارزه زیرساختی با آسیب‌های اجتماعی چون مواد مخدر است.

وی افزود: البته به موازات اهمیت کار قرارگاه سازندگی در این مناطق نبایست از امور فرهنگ توسط گروه‌های مردم نهاد غفلت کرد.

نوذری ریشه کنی مواد مخدر در استان را نیازمند احساس مسئولیت جمعی در کارهای فرهنگی و زیرساختی توام با هم عنوان کرد و گفت: در این راستا با رشد صد در صدی گروه‌های مردم نهاد در استان تلاش شده در کاهش آسیب‌های اجتماعی از مشارکت مردم استفاده شود و خوشبختانه در این امر نیز موفق بوده‌ایم.

وی با اشاره به این مهم که استان ایلام در بحث مواد مخدر جزو استان‌های پاک کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: با این حال برای ریشه کنی این معضل خانمان سوز نیازمند مشارکت همگانی و احساس مسئولیت اجتماعی در بین آحاد مختلف جامعه هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد که با توسعه مناطق محروم استان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق خواهیم شد، اضافه کرد: برای این مهم بایست از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز