۳۰ هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری واگذار شد

تفاهم نامه واگذاری ۳۰ هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری به امضاء رسید.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین امضای تفاهم‌نامه‌های واگذاری اراضی دانشگاه‌های ایلام، قم و بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین به پارک‌های علم و فناوری این سه استان‌ اظهار کرد: دانشگاه ایلام جزء نمونه‌های خوب توسعه دانشگاهی در سطح کشور است، که قطعاً مدیریت، زحمات و پی‌گیری‌های دکتر علی‌اکبری بعنوان یکی از رزمندگان عرصه علم و فناوری در سطح کشور، در روند این توسعه نقش محوری داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه ایلام ، وزیر علوم با بیان اینکه یکی از وجوه توسعه آموزش عالی در بخش علم و فناوری، ارائه روش‌هایی برای توسعه فناوری‌ها در زمینه‌های مختلف علمی است، گفت: پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد بستر مناسبی برای انجام این امر هستند و هر تلاشی در این مراکز علمی در راستای تحقق این اهداف است.

وی با اشاره به فعالیت مناسب پارک‌های علم و فناوری در سال‌های اخیر با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها گفت: حرکت جوانان و نوآوران و کارآفرینان در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را می‌توان به یک حرکت جهادی تشبیه کرد که برای ناامیدی بدخواهان کشور و امیدواری مردم برای ساخت آینده کشور به دست مردم و جوانان کشور انجام می‌شود.

وزیر علوم با بیان اینکه حاصل واگذاری بخشی از اراضی دانشگاه‌ها به پارک ها، به نفع پارک‌ها بوده و نتیجه آن سوددهی بیشتر و بهتر به مردم و همچنین محقق شدن اهداف پارک‌هاست، گفت: دوری پارک‌های علم و فناوری از دانشگاه، رفت‌و آمد بین این دو مرکز علمی را بسیار محدود می‌کند، در حالی که اگر پارک در داخل دانشگاه باشد رفت و آمد اساتید به آنجا خیلی بیشتر انجام می‌شود و حتی دانشجویان هم می‌توانند با سهولت به پارک‌ها رفته و با بخش‌های مختلف آن آشنا شوند و تاثیرگذاری این رفت و آمدها برای دانشجویان در جهت کسب تجربه و انتخاب شغل آینده‌شان بسیار مهم است.

غلامی افزود: خوشبختانه دانشگاه‌ها اراضی خوبی در اختیار دارند و به همه آن هم نیازی ندارند، ولی در مواقع این‌چنینی به کارشان می‌آید و مجموعه‌ای که شکل می‌گیرد باید با نگاه به دانشگاه‌های نسل چهارم ادامه فعالیت دهد که در این صورت همکاری مجموعه دانشگاه و پارک کاملاً موثر خواهد بود.

وی دتصریح کرد: دانشگاه ایلام جزء نمونه‌های خوب توسعه دانشگاهی در سطح کشور است، که قطعاً مدیریت، زحمات و پی‌گیری‌های دکتر علی‌اکبری بعنوان یکی از رزمندگان عرصه علم و فناوری در سطح کشور، در روند این توسعه نقش محوری داشته است.

در این آیین، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام، با بیان اینکه امروز یک روز استثنایی برای مجموعه آموزش عالی استان ایلام است، اظهار کرد:خوشحالم امروز به عنوان یک روز درخشان در خدمت شما هستیم که بخشی از یک چرخه بزرگ که به هم قول دادیم، یعنی ایجاد چرخه علم و فناوری محقق شد و این گام بلندی برای ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری ایلام می‌باشد.

علی‌اکبری، امضای تفاهم‌نامه واگذاری ۳۰ هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری ایلام را نتیجه یک اقدام بزرگتر عنوان کرد و گفـت: اواخر سال گذشته و بعد از ۴۵ سال، با زحمات طاقت‌فرسا و پی‌گیری‌ها متوالی، در نهایت اختلاف با مالکین مشاعی سندار در پردیس اصلی دانشگاه ایلام حل گردید و مالکیت دانشگاه ایلام بر این اراضی به رسمیت شناخته شد، که کسب این موفقیت مهم راه را برای انعقاد تفاهم‌نامه امروز هموار کرد.

رئیس دانشگاه ایلام در ادامه به حل مشکل راه‌های دسترسی به دانشگاه علوم پزشکی ایلام اشاره کرد و یادآور شد: با این اقدام و با حضور دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و پارک علم و فناوری ایلام در جوار دانشگاه ایلام، وعده رئیس دانشگاه برای ایجاد شهر دانشگاهی استان ایلام تحقق می‌یابد.

 علی‌اکبری، کمک ۱۲ میلیاردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل و بهره‌برداری برج نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام را یک رویداد فرخنده عنوان نمود و اظهار کرد: در اوایل ماه جاری دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جریان سفر به استان ایلام، از دانشگاه ایلام بازدید کرد و ضمن افتتاح مجتمع گلخانه‌های تحقیقاتی و مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه، با اختصاص ۱۲ میلیارد تومان کمک مالی برای راه‌اندازی برج نوآوری و فناوری دانشگاه موافقت نمود، که مراحل اداری آن در حال انجام است و ان شاء الله تا بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه ایلام در پایان از زحمات دکتر طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری ایلام تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر مفاد تفاهم نامه منعقد شده امروز نهایی شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز