محور ایلام - حمیل - کرمانشاه همچنان قربانی می‌گیرد/ وعده‌های بی‌سرانجام مسئولان بلای جان مردم

محور ایلام- حمیل- کرمانشاه از جمله محورهای پر تردد استان ایلام است که به علت پیچ‌های خطرناک و پرتگاه‌های بدون محافظ، نبود علائم هشداری و بازدارنده؛ جان مردم را در تصادفات این محور می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ؛ طبیعت خشن و کم‌عرض و غیراستاندارد بودن جاده‌های استان ایلام بر کسی پوشیده نیست, هر مسافری که گذری به ایلام از مسیر ایلام به حمیل-کرمانشاه و برعکس داشته است به  وجود قوس‌های خطرناک، آسفالت نامناسب، نبود دید کافی در شب و ریزش کوه و مسدود شدن محور ایلام به کرمانشاه از مسیر حمیل ادغان دارد و بر این مشکلات صحه می‌گذارد.

مشکلاتی که  قول‌های بسیاری برای رفع آنان داده شده است اما "قول‌ها" در حد "حرف" باقی مانده‌اند و "عمل" آنان در نتیجه دیده نشده است. گزارش مکرر رسانه‌ها و اخبار روزانه تصادفات مرگ‌آفرین نیز نتوانسته است تاثیری بر اجرای‌شدن قول‌های داده‌شده داشته باشد.

"مقدم" از شهروندان ترددکننده محور ایلام- حمیل- کرمانشاه از نبود محافظ و فنس برای جلوگیری از ریزش سنگ در این جاده سخن و به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: محور ایلام- حمیل- کرمانشاه پر تردد‌ترین  محور برای تردد ایلامی‌ها و مسافرینی است که به ایلام سفر می‌کنند اما این محور با مشکلات عدیده روبه‌رو است. پیچ‌های خطرناک و پرتگاه‌‌های بدون محافظ، نبود علائم هشداری و بازدارنده از جمله این مشکلات است.

دیگر شهروند ایلامی که به‌دلیل حضور در شرکت حمل و نقل مسافر در این محور تردید می‌کند، عنوان کرد: من روزانه در این مسیر تردد دارم و کمتر روزی است که در این مسیر شاهد تصادفات ریز و درشت نباشیم. نقاط حادثه ساز، کاهش دید به علت شرایط طبیعی و خشن وجود کوه‌ها و از طرفی عرض‌کم موجب تصادفات مرگبار در این محور است.

ماحصل گفت وگو با تردد کنندگان در محور ایلام- حمیل- کرمانشاه آن است که این محور از نبود محافظ و فنس برای جلوگیری از ریزش سنگ،  پیچ‌های خطرناک و پرتگاه‌های بدون محافظ، نبود علائم هشداری و بازدارنده، تصادفات مرگبار و بسته‌شدن گاه و بی‌گاه این محور در ایام سال به‌ویژه فصل زمستان است. این افراد از مسئولان می‌خواهند تا  تصمیمی برای اصلاح این محور گرفته شود بلکه آمار تلفات منطقه پایین بیاید.

علی‌اصغر کاظمی‌، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن صحه بر مشکلات ساختاری این محور  در بُعد "توپوگرافی" منطقه و وجود پیچ‌های خطرناک و پرتگاه‌‌ها اظهار داشت: محور ایلام- حمیل- کرمانشاه از استانداردهای لازم حداقلی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: اقدامات لازم برای فنس‌کشی در نقاط پرخطر که ریزش کوه در آن شاهدیم  انجام و یا در حال انجام است.

به گزارش تسنیم؛ برای تکمیل زیر ساخت‌های جاده‌ای استان ایلام شاهد قول‌های بسیاری چون آزادراه کرمانشاه ایلام از محور  ایلام- حمیل- کرمانشاه، ایلام-مهران، احداث تونل دوم آزادی در مسیر محور ایلام کرمانشاه، چهار بانده‌شدن محور ایلام به مهران و حتی آزادراه پل زال به چیلات-کربلا بوده‌ایم اما این وعده‌ها تاکنون محقق نشده‌اند و در علت عدم تحقق وعده‌ها می‌توان به عدم مدیریت در اعتبارات اختصاصی از قِبَل اربعین که هرسال نصیب ایلام می‌شد نام برد و از طرفی با برگزار نشدن راهپیمایی اربعین امسال به دلیل شیوع کرونا، استان ایلام علاوه بر محروم‌شدن از میزبانی زائران حسینی از اعتبارات این ابر پدیده قرن که برای استان ایلام علاوه بر برکت معنوی برکت مادی و تکمیل زیر ساختی داشت نیز محروم شده است.

براین اساس می‌طلبد مسئولان استانی پیام حوادث جاده‌ای در محور ایلام- حمیل- کرمانشاه را درک کرده و برای آن چاره‌ای بیندیشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 8روز