وضعیت قرمز کرونا در ایلام / مدارس در ۴ شهرستان ایلام غیرحضوری شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۹۴۱۹ نفر خبر داد.

دکتر محمد کریمیان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۷ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد  فوتی در ایلام و مهران داشته ایم و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۲۳۱ نفر است.

همچنین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ایلام اعلام کرد: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ( ٢٨ شهریور) در  مناطق قرمز استان شامل شهرستانهای ایلام، آبدانان، ایوان، دره شهر و چوار برگزار نمی شود و نمازگزاران در دیگر مناطق استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی و همراه داشتن ماسک، سجاده و مهر شخصی در این آیین معنوی و سیاسی حضور بهم رسانند.
سلیمانی دشتکی استاندار ایلام هم اظهار کرد: بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام، چهار شهرستان ایلام، آبدانان، دره شهر و ایوان در شرایط قرمز کرونا قرار گرفتند بنابراین مدارس این چهار شهرستان به صورت غیرحضوری به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی تاکید کرد: فعالیت آموزشی در مدارس دیگر شهرستان های استان به روال سابق به صورت نیمه حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همچنین گروه بندی دانش آموزان دنبال می شود.

 هم اکنون شهرستان های ایلام، آبدانان، دره‌شهر و ایوان به دلیل روند صعودی تعداد مبتلایان و بستری های کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.
  ۲ شهرستان مهران و چرداول در وضعیت  هشدار و نارنجی قرار دارد.
 شهرستان های دهلران، بدره و سیروان در وضعیت زرد  و ۲ شهرستان هلیلان و ملکشاهی نیز وضعیت سفید دارند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 3روز