ایلام میزبان جشنواره؛ ارسال ۱۰۰ اثر به جشواره ادبی کردی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: شش جایزه ادبی این برنامه پاییز امسال به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز ایلام؛ یونس قیطانی افزود: پس از اعلام فراخوان این جشنواره از سال گذشته تاکنون در مجموع ۱۰۰اثر از شاعران و نویسندگان این استان به نخستین دوره جایزه ادبی کردی ایلام ارسال شده است.اهداء شش جایزه ادبی کردی ایلام درپاییز امسال

وی ادامه داد: این برنامه فرهنگی به همت کانون ادبی واران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف ایجاد انگیزه و تشویق نویسندگان وشاعران بویژه شاعران و نویسندگان جوان ونوجوان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: بخش آثار مکتوب شامل شعر (کلاسیک، نو، کودک و نوجوان)، داستان، ترجمه، ادبیات نمایشی و زبان شناسی و پژوهش ادبی است که کتاب‌های ارسال شده بین سال‌های ۹۰ تا ۹۸ چاپ شده اند.
قیطانی اضافه کرد: بخش شعر جوان رقابتی همزمان با اختتامیه جایزه ادبی بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

شناساندن استعداد‌های بکر در حوزه فرهنگ و ادبیات کردی استان و همچنین تبادل تجربه‌های ادبی، بهره گیری شاعران و نویسندگان جوان از تجربه و دانش شاعران و نویسندگان شناخته شده و صاحب قلم و مهم‌تر از همه پاسداشت زبان و ادبیات کردی برای معرفی آثار مکتوب برتر در حوزه زبان ازمهمترین اهدافی است که دراین جشنواره دنبال می‌شود

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز