آغاز سال تحصیلی جدید در ایلام (گزارش تصویری)

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید امروز صبح در شهر ایلام در دبستان پسرانه دهخدا نواخته شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ این مراسم با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام فقیه در استان و آغاز سال تحصیلی جدید در ایلامامام جمعه ایلام و جمعی از مسئولان و دانش آموزان برگزار شد.

امسال بدلیل فراگیری کرونا ویروس، شرایط ویژه‌ای برای بازگشایی مدارس به وجود آمده و سال تحصیلی جدید زودتر از موعد مقرر (یکم مهر ماه) آغاز شد.

بر اساس شیوه نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) آموزش‌ها در مدارس به وضعیت مناطق از نظر شیوع بیماری کرونا ویروس بستگی دارد. 
 
بر این اساس آموزش در مناطق قرمز به صورت غیر حضوری و مجازی، در مناطق هشدار بر اساس شرایط موجود بصورت مجازی و حضوری و در مناطق سفید نیز به صورت حضوری خواهد بود.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی در استان ایلام ۲ شهرستان ایوان و دره شهر در وضعیت قرمز، چهار شهرستان ایلام، آبدانان، دهلران و مهران وضعیت هشدار (نارنجی)، ۲ شهرستان چرداول و سیروان زرد و ۲ شهرستان هلیلان و ملکشاهی در وضعیت سفید بیماری کرونا ویروس قرار دارند.

بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در سال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) نزدیک به ۱۲۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در استان ایلام تحصیل می‌کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز