توزیع ۱۳ هزار و ۸۱۰ حلقه لاستیک در استان ایلام

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک سنگین و نیمه سنگین (سال گذشته تاکنون) ۱۳ هزار و ۸۱۰ حلقه با نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف این استان توزیع شده و این مهم همچنان ادامه دارد.

محمد حسنی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توزیع لاستیک در این استان با نرخ مصوب دولتی با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت از طریق نمایندگی‌های لاستیک صورت می‌گیرد، افزود: این تعداد لاستیک در قالب ۱۲ هزار و ۵۴۳ فقره حواله بین رانندگان ناوگان حمل و نقل سنگین باری و مسافری برون شهری استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل و چالشی در توزیع لاستیک وجود ندارد، یادآور شد: لاستیک‌های توزیع شده دولتی در استان در سایزهای مختلف ۱۲ - ۲۴ ، ۳۸۵ و ۳۱۵ خودروهای سنگین و نیمه سنگین است که بر اساس ضوابط قانونی مصوب در کارگروه تنظیم بازار کشور و استان توزیع شده است.

به گفته معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام، تاکنون بیش از ۹۳ درصد سهمیه لاستیک در استان جذب و در اختیار رانندگان قرار داده شده است.

حسنی اضافه کرد: مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سنگین و نیمه سنگین می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب با مراجعه به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اقدام نمایند.

۵۳ شرکت حمل و نقل کالا در استان ایلام فعال هستند و بیش از سه هزار دستگاه کامیون نیز کار جابجایی کالاها را انجام می دهند.

حدود ۶ هزار و ۷۱۰ نفر راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول کار هستند.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۷۷۰ کیلومتر راه روستایی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز