بحران‌هایی که در ایلام مدیریت نمی‌شود

عدم اتخاذ تصمیمات به موقع و درست در ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام، برخی از مردم ایلام را آزرده کرده، به نحوی که برخی از این تصمیمات گرچه درست و یا غلط راس ساعت 7 صبح و برای ساعات اداری در همان روز است.

بحران‌هایی که در ایلام مدیریت نمی‌شود
ه گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، عملکرد ضعیف ستاد بحران طی سال‌های اخیر در کشور و به ویژه در استان ایلام بر کسی پوشیده نیست، متاسفانه این ستاد در شرایط بحرانی آنگونه که باید اقدام نکرده است و همین امر گلایه بسیاری از هم استانی‌ها را از ستاد به دنبال داشته است‌.

طی روزهای اخیر نیز با توجه به برودت هوا که به یخبندان منجر شد این ستاد هیچ اقدامی جهت تعطیلی مدارس استان انجام نداد و این در حالی بود که مدارس دیگر استان‌های مجاور به دلیل سردی و یخبندان تعطیل شد.

این عملکرد ضعیف در زمان‌های حساس دیگری همچون آتش‌سوزی مراتع، سیل و... نیز مشهود بوده و می‌طلبد مسوولان ارشد استانی به این مدیریت تکالیف خود را اطلاع دهند تا در زمان های بروز حادثه کاسه چه کنم در دست نگیرد.

در حالی که طی روزهای گذشته عدم تعطیلی مدارس به دلیل سردی هوا و یخبندان از سوی این ستاد سبب ابراز نارضایتی والدین شد، شب گذشته در یک اقدام عجولانه تاخیر مدارس در حالی اعلام شد که با شدت گرفتن بارش برف ضروری بود مدارس استان طی امروز تعطیل اعلام شود اما تصمیم شتابزده مدیریت بحران مانع از این امر شد.

بی توجهی این ستاد و ضعف عملکرد آن تا حدی پیش رفته که بر اساس برخی گفته‌ها مسوولین نافذی به این مساله ورود کرده‌اند، که امید است تا حصول نتیجه این پیگیری ادامه داشته باشد.

تاخیر ساعت مدارس و بروز مشکلاتی برای والدین

لیلا قاسم‌پناه یکی از مادران شاغل در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: تاخیر ۱ ساعته مدارس برای والدین شاغل مشکل ساز است اما متاسفانه مدیریت بحران به این امر بی توجه است.

وی افزود: برای رفع این مشکل باید ادارات نیز با ۱ ساعت تاخیر شروع به کار می‌کردند اما مدیریت بحران مانند گذشته نتوانست این مشکل را مدیریت کند.

قاسم‌پناه اظهار کرد: مدارس شیفت صبح استان‌های همجوار روز گذشته تعطیل بود و ستاد بحران ایلام با ۱ ساعت تاخیر نه تنها مشکلی را حل نکرد بلکه سبب بروز مشکلات بیشتری برای والدین شده است.

لزوم رسیدگی مسوولان به این مشکل

امید شفقی یکی دیگر از والدین، می‌گوید: با این سرما و بارش برف در صورتی که برای فرزندانمان در مدرسه مشکلی پبش بیاید آیا ستاد بحران پاسخگو خواهد بود.

وی افزود: از مسوولان ذیربط درخواست داریم که به مدیریت مربوط شرح وظایف و آموزش‌های لازم داده شود تا شاید بتواند در زمان‌های بحرانی آنگونه که باید عمل کند.

بحران مدیریتی در مدیریت بحران ایلام

بایستی با صمیمات به موقع و در زمان مناسب با پیش آمد بحران‌ها مقابله کرد ولاغیر تصمیمات ستادها خود بحران ساز می‌شود، تصمیمات دقیقه نودی ستاد بحران استان ایلام یکی از مشکلاتی است که در صورت عدم پرداخت به این موضوع مشکلات بیشتری را به همراه خواهد داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز