جمعه 13 تیر 1399

ایلام یک روز بعد از بارش برف/ موج یخبندان استان را فرا گرفت

بعد از بارش برف در روز چهارشنبه در بیشتر مناطق استان ایلام، امروز یخبندان و سرما استان را فرا گرفته است.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: روز چهارشنبه بود که بارش برف بیشتر مناطق استان ایلام را در برگرفت و باعث تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، تاخیر در فعالیت ادارات و لغو پروازها و…در استان شد.

علاوه بر بارش برف تردد در محورهای کوهستانی استان را دچار مختل کرد و هم اکنون طبق اعلام پلیس راه ایلام تردد در ۳ منطقه کوهستانی ایلام فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

امروز اما موج یخبندان و سرما استان را فرا گرفته است و طبق اعلام هواشناسی فردا موج بارش برف سنگین دوباره استان را فرا خواهد گرفت.

امروز بسیاری از نهادها مثل بانک‌ها و دانشگاه‌ها فعالیت خود را با تاخیر آغاز کردند، پروازهای فرودگاه ایلام نیز مثل روز گذشته لغو شد.

تردد بدون زنجیرچرخ ممنوع

رئیس پلیس راه ایلام در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به فعالیت سامانه بارشی قوی در سطح استان و تداوم این سامانه در روزهای آتی، از رانندگان درخواست داریم با همراه داشتن تجهیزات فنی و ایمنی سفر کنند.

سرهنگ رضا همتی زاده بیان داشت: رانندگی درشرایط برفی فعالیتی سخت و پیچیده است که در صورت استفاده از تجهیزات ایمنی می‌توان بر بخشی از این شرایط غلبه کرد.

وی افزود: استفاده از زنجیر چرخ در زمان تردد در معابر برفی موجب افزایش ضریب اصطکاک چرخ‌ها با سطح راه شده و در نتیجه امکان سرخوردن وسیله نقلیه در این حالت به حداقل می‌رسد.

وی تصریح کرد: محور ایلام- سرابله (قلندر)، ایلام-ایوان (قلاجه)، ایلام - دره شهر سه محور کوهستانی استان هستند که تردد بدون داشتن زنجیرچرخ در آنها امکان پذیر نیست.

دستگاه‌های خدمات رسان در حالت آماده باش

رضا کریمیان مدیرکل مدیریت بحران استان نیز اعلام کرد: تا این لحظه گزارش خساراتی نداشته‌ایم و تمام ادارات امدادرسان در آماده باش کامل هستند.

معاون راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان ایلام نیز گفت: ۳۴ اکیپ راهداری مشغول عملیات زمستانه هستند. ماسه و نمک پاشی به میزان ۷۵۰ تن در مسیرهای استان صورت گرفته است.

محمدرضا رضایی افزود: بلافاصله پس از دریافت هشدارهای هواشناسی و اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران استان راهداران با تجهیزات و ماشین آلات راهداری در راهدارخانه‌ها و گردنه‌های استان مستقر شده و با تلاش شبانه روزی خود و همکاری دیگر یگان‌های امدادی از جمله پلیس راه در حال حاضر همه راه‌های استان باز و تردد عادی برقرار است.

امدادرسانی به ۲۶۷ خودرو توسط هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز از امدادرسانی به ۲۶۷ خودرو و یک هزار و ۷۶ حادثه دیده از شب گذشته تاکنون در مناطق برف گرفته استان خبر داد.

حسین عارفی افزود: امدادرسانی به حادثه دیدگان در محورهای ایوان- اسلام آباد، ایلام - سرابله، ایلام - دره شهر منطقه مله پنجاب، دو محور ملکشاهی- میمه، گردنه کبیر کوه دره شهر - آبدانان، ایلام - چوار انجام شده است.

شهردار نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به برودت هوا و لغزندگی معابر عملیات نمک پاشی از ساعات اولیه امشب در سطح شهر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

طالب صادقیان افزود: از همشهریان عزیز تقاضامند است همچنان از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

وی افزود: باکس‌های شن و نمک در معابر شیبدار سطح شهر شارژ شده و همشهریان می‌توانند در صورت بروز مشکل از آنها استفاده کنند.

نظرات ارسال نظر