انجام آزمایش تست کرونا در ایلام | ایجاد بیمارستان صحرایی

استاندار ایلام گفت: در تلاش برای انجام آزمایش تست کرونا در ایلام هستیم و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی در استان پیش‌بینی شده است.

کرونا ویروس
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، قاسم سلیمانی دشتکی دوشنبه دوازدهم اسفند در دیدار با فعالان اجتماعی استان در استانداری ایلام اظهار کرد: در تلاش هستیم آزمایش تست کرونا در استان محقق شود.

وی افزود: بیمارستانی با بیش از ۲۰۰ تخت را برای این منظور در نظر گرفته‌ایم و حتی یک بیمارستان صحرایی نیز پیش‌بینی کرده‌ایم.

استاندار ایلام اضافه کرد: در رابطه با بیماری کرونا تاکنون در استان ایلام ۱۶ نفر بستری شده‌اند، ۷۵ نفر آزمایش داده‌اند که تاکنون نتایج آزمایش ۲ نفر از آنان مثبت بوده‌است.

وی افزود: در استان در حال حاضر بیش از چهار هزار لیتر روزانه الکل تولید می‌کنیم که یک چهارم آن بین ادارات و مابقی بین مردم توزیع خواهد شد.

استاندار ایلام با اشاره به این‌که تمام اجتماعات، گردهمایی‌ها، کنسرت‌ها، مسابقات ورزشی و … را ممنوع کرده‌ایم، افزود: اعلام کرده‌ایم مراسم غم و شادی مردم هم به خاطر پیشگیری به تاخیر بیافتد.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: ضدعفونی اماکن عمومی را در روزهای پنجشنبه و جمعه در دستور کار قرار دادیم و هر صبح تمام ادارات نیز موظف هستند مکان خود را ضدعفونی کنند.

وی گفت: مبادی ورودی و خروجی استان کنترل می‌شود و مصوب شده است افراد مشکوک ۱۴ روز قرنطینه شود.

این مسئول بیان کرد: مصوب کرده‌ایم که شهرها با همکاری شهرداری‌ها و دستگاه‌های مرتبط ضدعفونی شوند که این امر در شهر ایلام شروع شده و در شهرستان‌های دیگر نیز به سرعت انجام می‌شود.

وی گفت: مصوب شده است مسافرین خارجی در استان و مهران به کشور خودشان برگشت داده شوند و در فرودگاه نیز تست‌های لازم از مسافرینی که وارد استان می‌شود صورت گیرد، پلیس‌راه، هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان پای کار هستد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز