عدم پرداخت حقوق ۱۷ ماهه ۱۸۶ کارگر از جانب پتروشیمی ایلام

با گذشت بیش از 17 ماه از آخرین پرداختی حقوق 186 کارگر شرکت رامپکو در ایلام، آنان از پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود اعتراض دارند.

به گزارش خبرگزای فارس از ایلام، تجمع کارکنان شرکت رامپکو در ایلام امروز در حالی سومین روز خود را گذراند که پیمانکار مربوطه به عنوان کارفرما تا کنون هیچ واکنشی نسبت به این تجمع‌ها و خواسته‌های به حق کارکنان این شرکت نداشته‌اند.

پرداخت حقوق‌های علی الحساب، عدم پرداخت عیدی، سنوات، عدم تمدید قراردادها و... از جمله مشکلاتی است که کارکنان شرکت رامپکو با آنها مواجه‌اند و تا کنون هیچ نهادی پیگیر مشکلات آنها نبوده است.

کارمندان شرکت رامپکو نه تنها قراردادشان توسط پیمانکار تمدید نشده بلکه حقوق ماه گذشته خود را دریافت نکرده و این روزها با نزدیکی به سال جدید همچنان درگیر مشکلات عدیده مالی و پرداخت نشدن مطالبات خود هستند؛ در حالی که بی شک مدیران هرگز با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شوند و این یعنی اجحاف در حق کارکنان و کارگران.

پرداخت حقوق کارکنان به صورت علی الحساب

یکی از کارکنان شرکت رامپکو در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: کارکنان این شرکت ماه‌هاست که با مشکلات مواجه‌اند، اما با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و مشکلات بازار کار، کارکنان به ناچار مجبور به ادامه فعالیت شده‌اند.

وی افزود: شرکت رامپکو دو سال است که اقدام به عقد قرارداد با ۱۸۶ نفر از نیروهای تعمیرات پتروشیمی کرده است و فعلا قرار داد جدید با کارکنان منعقد نکرده و ۱۷ ماه‌ است که حقوق کارکنان تنها به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

عدم پرداخت حقوق و عیدی 

یکی دیگر از کارکنان شرکت رامپکو می‌گوید: هم اکنون ۱۳ روز از اسفند می‌گذرد و کارکنان فعلا حقوق بهمن ماه را دریافت نکرده‌اند در حالی که کارمندان پتروشیمی حقوق و عیدی خود را دریافت کرده‌اند؛ این عدم پرداخت حقوق اجحاف در حق ۱۸۶ پرسنل این شرکت است.

وی افزود: ما به التفاوت حقوق ۱۷ ماه گذشته نیز کماکان به کارکنان پرداخت نشده است، این در حالی است که وضعیت اقتصادی موجود فشار زیادی را به تمام جامعه از جمله کارکنان این شرکت با توجه به نحوه پرداخت حقوق و مزایا وارد کرده و فشار روحی بسیاری را برای این کارکنان به همراه داشته است.

عدم حمایت از کارکنان

دیگر نیروی تعمیراتی این شرکت در حاشیه تجمع به دلیل عدم پرداخت حقوق، می‌گوید: کارکنان این شرکت از مبالغی که در اعیاد مختلف به کارمندان شرکت پتروشیمی پرداخت می‌شود محروم هستند و همچنین عیدی و پاداش این نیروها نیز طی دو سال گذشته پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: با نزدیکی به پایان سال و افزایش هزینه خانواده‌ها، ضروری است پیگیری‌های لازم از سوی مسوولان مربوطه جهت پرداخت حقوق، عیدی و معوقات کارکنان این شرکت انجام شود اما متاسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان مربوطه از ما صورت نمی‌گیرد.

عدم پاسخگویی نماینده پیمانکار به خبرنگار فارس 

این کارکنان نیروی پیمانکار محسوب می‌شوند و مطالبات پیمانکار نیز از سوی شرکت پتروشیمی ایلام تا کنون پرداخت شده است اما متاسفانه پیمانکار مذکور مطالبات کارکنان را پرداخت نکرده و بی شک کم کاری مسوولان پتروشیمی در این زمینه مشهود است زیرا با توجه به اینکه پیمانکار مذکور زیر نظر پتروشیمی فعالیت کرده و مطالبات خود را اخذ می‌کند باید مسوولان پتروشیمی بر چگونگی پرداخت حقوق و مزایا از سوی این پیمانکار به کارکنان نظارت داشته باشند و در صورت تخطی با وی برخورد قانونی صورت گیرد تا شاهد بروز چنین مشکلاتی برای کارگران نباشیم.

در انتها شایان ذکر است نماینده پیمانکار مذکور در شرکت پتروشیمی و رئیس کارگاه مربوط حاضر به پاسخگویی به خبرنگار فارس نشد و می‌بایست مشکلات کارکنان شرکت رامپکو از سوی مسوولان پتروشیمی با شدت پیگیری شود تا شاهد اجحاف در حق این کارکنان نباشیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز