پنج شهرستان ایلام در وضعیت زرد کرونا قرار دارد

دکتر محمد کریمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفت شهرستان دیگر نیز شامل مهران، ملکشاهی، ایوان، چرداول، سیروان، هلیلان و بدره در وضعیت آبی هستند.

وی یادآور شد: مجموع مبتلایان کرونا در این استان با اضافه شدن ۶۲ مورد جدید به ۲۵ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده و تعداد بهبودیافتگان نیز ۲۴ هزار و ۴۲۴ نفر است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: روز گذشته فوتی ناشی از کرونا در این استان ثبت نشد و تعداد فوت شدگان تا کنون ۶۶۴ نفر است، همچنین هم اکنون ۲۹ مبتلای کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که سه نفر آنها بستری جدید است.

دکتر کریمیان اظهار داشت: بیشترین تعداد مبتلایان کرونا در این استان با ۱۲ هزار و ۴۰۱ نفر مربوط به شهرستان ایلام و کمترین مربوط به شهرستان هلیلان با ۴۸۱ نفر است.

وی به شیوع پیک چهارم کرونا اشاره کرد و هشدار داد: عدم رعایت پروتکل ها و حضور در تجمعات از عواملی است که در تغییر وضعیت استان نقش دارد و در صورت ادامه به شرایط نامناسب گذشته باز می گردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: با توجه به تایید وجود ویروس جدید جهش یافته انگلیسی در استان، امکان انتشار آن در همه استان وجود دارد بنابراین رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی ضروری است.

دکتر کریمیان یادآور شد: این ویروس بسیار خطرناک است و علاوه بر سرعت انتشار،  مرگ و میر آن هم بالاتر است و برای پیشگیری از ابتلا باید نکات بهداشتی را با جدیت رعایت کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 14ماه و -7روز