تورهای گردشگری در ایلام برای نوروز ۱۴۰۰ ساماندهی می شوند

عبدالمالک شنبه زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص فعالیت واحدهای اقامتی ایلام در ایام نوروز اظهار داشت: امسال تنها واحدهای تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نظیر هتل ها، مهمانپذیرها و خانه های بوم گردی مجاز به فعالیت بوده که این واحدها براساس پروتکل های بهداشتی باید عمل و با تهیه نرم افزار ویژه وزارت نیز تحت کنترل باشند.

وی یادآور شد: شیوه دیگر مسافرت های نوروزی به ایلام افرادی هستند که به صورت شخصی مسافرت کرده و از وسیله نقلیه شخصی یا عمومی استفاده می کنند که این افراد هم باید بطور قطع از طریق نرم افزار مربوطه اقدام به رزرو مکان مورد نظر خود کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام با بیان اینکه افرادی که نه از طریق تورهای گردشگری مسافرت می کنند و نه قبلا نسبت به رزرو مکان مورد نظر خود اقدام کرده اند، به دلیل ضوابط تعریف شده وزارتخانه با مشکلاتی برای مسافرت به ایلام مواجه می شوند.

شنبه زاده با یادآوری اینکه برپایی هرگونه کمپ های چادری به دلیل شیوع کرونا در این استان ممنون است، گفت: افرادیکه به امید رزرو مدارس یا زدن کمپ های چادری اقدام به مسافرت می کنند باید بدانند که این روش در سال ۱۴۰۰ وجود ندارد.

وی در خصوص اقامت مسافران در مهمانسراهای اداری استان نیز افزود: مهمانسراهای اداری این استان تنها برای مهمانان اداری خود و همچنین رعایت چارچوب پروتکل های بهداشتی می توانند اقدام کنند و از پذیرش دیگر مسافران باید خودداری کنند.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام همه موارد فوق در صورت عدم شیوع پیک چهارم کرونا و همچنین شرایط مساعد کشور از نظر سلامت امکان پذیر است.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که بیش از ۷۵۰ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 11روز