معاون استاندار: فروشگاه اتکا در صنعت غذایی ایلام سرمایه گذاری می کند

جهانگیر رستم زاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدار خود با سردار حشمتی پور معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان اتکا ، گلسرخ معاون امور اقتصادی سازمان اتکا و دهقان معاون بازرگانی اتکا اظهار داشت: ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه کشاورزی و صنعت غذایی برای این مجموعه تشریح شد.

وی تاکید کرد: استان ایلام بر اساس بررسی های انجام شده از نظر امنیت سرمایه گذاری از جایگاه بالایی برخوردار است و شرکت های بزرگ می توانند با آسودگی خاطر در این استان سرمایه گذاری کنند. 

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار ایلام گفت: این استان با توجه به تولید انواع محصولات کشاورزی و جالیزی ظرفیت ایجاد صنایع غذایی زنجیره ای و راه اندازی مجتمع کشت و صنعت را دارد.

رستم زاد از سازمان اتکا کشور خواست در استان ایلام مجتمع های کشت و صنعت و صنایع زنجیره ای غذایی را راه اندازی کنند.

وی یادآور شد: مردم مرزنشین ایلام دین بزرگی به گردن نظام دارند و راه اندازی طرح های تولیدی و صنعتی جبران گوشه ای از مرزداری و وفاداری آنان به نظام است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار ایلام اضافه کرد: مسوولان سازمان اتکا در این دیدار برای سرمایه گذاری در بخش صنایع زنجیره غذایی در استان قول مساد دادند.

به گزارش ایرنا، کشاورزی استان ایلام در دوره  دولت تدبیر و امید در بخش های اعطای تسهیلات برای اجرای طرح های نوین آبیاری، زراعت، دام، طیور، شیلات، آبزیان، باغبانی، مکانیزاسیون، آب و خاک، صنایع، ایجاد طرح های کلانی چون احیای اراضی دشت های دهلران و مهران از حوزه آبریز سد کرخه و سامانه گرمسیری رونق چشمگیری یافته است.

مجموع اراضی زراعی قابل کشت استان ۳۴۰ هزار هکتار است که ۸۰ هزار هکتار آن را اراضی آبی و مابقی را دیم تشکیل داده است که یکی از برنامه های اصلی سازمان جهاد کشاورزی برای توسعه اراضی آبی استان ایلام به شیوه های مدرن و نوین افزایش سطح این اراضی به میزان ۱۸۰ هزار هکتار است.

ارزش محصولات زراعی در این استان سالانه به ۴۰ هزار میلیارد ریال می رسد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز